9 stránok, cez ktoré si môžeš vybudovať vlastný web a predať sa

  • V dnešnej dobre sa ľudia čoraz viac spoliehajú len na profily sociálnych sietí a tvorbe vlastnej stránky sa radšej vyhýbajú. Predsa len, chce to čas, často krát aj peniaze a ľudí najjednoduchšie zastihneš práve cez stránky, na ktorých visia celé dni. Lenže sú veci, ktoré vám Facebook neumožní, a ktoré sa dajú len cez vlastnú webstránku. Tu sú stránky, vďaka ktorým to zvládneš jednoducho, kvalitne a za rozumnú cenu.
image_1442014085.jpeg
  • V dnešnej dobre sa ľudia čoraz viac spoliehajú len na profily sociálnych sietí a tvorbe vlastnej stránky sa radšej vyhýbajú. Predsa len, chce to čas, často krát aj peniaze a ľudí najjednoduchšie zastihneš práve cez stránky, na ktorých visia celé dni. Lenže sú veci, ktoré vám Facebook neumožní, a ktoré sa dajú len cez vlastnú webstránku. Tu sú stránky, vďaka ktorým to zvládneš jednoducho, kvalitne a za rozumnú cenu.

 

Netreba vedieť programovať ani kódiť, nemusíš na to minúť majetok a hlavne – zapôsobíš na ľudí neporovnateľne viac ako Facebookovým profilom. Práca s týmito stránkami je náročnejšia než vytvorenie blogu na Tumblri, a práve preto nie je pre každého, ani sa každému neoplatí. Keď však chceš zaujať a prezentácii tvojho produktu (nech už je to čokoľvek) venovať nadpriemernú snahu, mal by si si pozrieť tieto stránky.

 

1. WordPress

Je tak veľmi obľúbený, pretože ponúka možnosť jednoduchého zaobchádzania a širokého výberu dizajnu. Tí náročnejší programátori si stránku môžu upraviť sami, ale nie je to vôbec nevyhnutné. Je automaticky prepojená na všetky známe sociálne siete a medzinárodný web support, ktorý hovorí 50-timi jazykmi. Nevýhodou je, že samotný výzor stránky človek uvidí, až keď je hotová – teda nie v priebehu tvorby.

Cena: Zadarmo

 

 

 

2. Squarespace

28 okamžitých minimalistických vzorkovníc, ktoré podčiarkujú najmä fotografický obsah. Sú rozdelené do rôznych kategórií, čo výber ešte uľahčuje. Výzor vlastnej stránky vie užívateľ presne odhadnúť ešte predtým, než na nej začne pracovať a začať sa dá aj bez registrácie či zdieľania svojich profilov na sociálnych sieťach.

Cena: skúšobná doba zadarmo, neskôr verzia „personal“ za 96 dolárov ročne, verzia „business“ až za 312 dolárov

 

 

 

3. Weebly

Ak chceš vlastný blog, reklamu tvojej značky či produktu, alebo stránku neziskovky, nájdeš tu 50 rôznych predlôh. Je ideálny najmä pre stránky zamerané na obchod, pretože vedia sofistikovane sústrediť pozornosť ľudí na tie najdôležitejšie veci a sú nevtieravo minimalistické. Pred začiatkom vysvetlí návod do najmenších detailov, ako na to, a potom ťa už nič nebrzdí.

Cena: Zadarmo pri reklamách a obmedzených rozsahoch stránky, neobmedzene max. 25 dolárov mesačne

 

 

 

4. Jimdo

Jednoduchý, prehľadný, rozdelený na nasledujúce kategórie – business, store, portfolio, professional. Prelinky na sociálne siete sú tiež vstavané, poprípade sa dajú pridať a narábanie s multimediálnym obsahom je veľmi nenáročné. Niektoré časti stránky sa dajú dokonca zaheslovať a chrániť pred cudzím prístupom do výroby. Dokonca majú aj mobilné verzie, takže editovať sa dá aj na diaľku od počítača.

Cena: Zadarmo, verzia „pro“ za 7 dolárov mesačne, verzia „business“ za 20 dolárov mesačne

 

 

 

5. Wix

Stránky pre počítač aj pre smartphony vytvoríš práve vďaka Wix a dokonca sa do nich dá integrovať možnosť online platieb cez PayPal alebo authorize.net. Ich výber je široký a sústredí sa na všetky pracovné kategórie od obchodu až po reklamu, či dizajn. Všetky pokroky v tvorbe sa dajú hneď vizualizovať.

Cena: S reklamou zadarmo, bez nej max. 25 dolárov mesačne

 

 

 

6. Format

Stránka slúži najlepšie ľuďom, ktorí si cez ňu chcú vytvoriť vlastné portfólio, ale dokáže pútavo vystaviť akýkoľvek fotografický obsah. Aj keď je dizajn nápaditý, nepúta na seba pozornosť viac ako na samotný obsah. Začať sa dá aj bez registrácie a narábať so stránkou je veľmi jednoduché vďaka jednému sidebaru. Stránka sa dokáže upraviť aj pre tablet, či mobil.

Cena: základná verzia za 5,75 dolárov mesačne, špecializovaná za 20,75 dolárov, pričom sa poplatky platia ročne

 

 

 

7. Strikingly

„Bezbariérová“ stránka ideálna pre dlhý a súvislý obsah. Bezbariérová, pretože človek nemusí donekonečna preklikávať medzi jednotlivými stránkami, aby sa dozvedel to, kvôli čomu na stránku prišiel. Vytvoriť sa ju dá za pol hodinu a ak začneš cez svoj Facebookový alebo LinkedIn profil, je to ešte o polovicu kratšie.

Cena: od nula až po 16 dolárov mesačne

 

 

 

8. Webflow

Na profesionálnej stránke sa dá začať od úplne prázdnej bielej stránky, ale samozrejme sú k dispozícii aj vzorové predlohy. Narábanie so stránkou je už trochu komplikovanejšie, ale môžeš si ju upraviť ako len chceš a narábať s dizajnom podľa vlastných predstáv. Obsah nie je ničím limitovaný.

Cena: od 15 až po 250 dolárov mesačne

 

 

 

9. Webstarts

Stránka ponúka širokú škálu prvkov, ktorými si vlastný projekt môžeš ozvláštniť a upraviť. Vzorové predlohy nie sú až tak moderne minimalistické, ale aspoň sa niečím od podobných stránok odlišujú. Je zamýšľaná na profesionálnejšie narábanie a podľa toho upravuje je upravená aj ponuka možností.

Cena: Nula až 16,95 dolárov mesačne

 

Zdroj: The Next Web

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech