Čiližrút hodnotí: Priekopník burgrovej kultúry na Slovensku prešiel rapídnou zmenou a predstavil novinku

  • Z historickej reťazcovej nezaujímavosti do modernej prítomnosti
  • Tá ma dokonca undergroundový nádych
Underground
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Kamarát Rudo, skvelý fotograf, ma pred pár dňami vytiahol na miesto, kde robil fotky pri príležitosti rebrandingu a znovuotvorenia.

Dostaň Startitup do svojich Google odporúčaní

Pridať ako preferovaný zdroj Startitup, odkaz sa otvorí v novom okne

Musím sa priznať, že keď som zistil, že ide o prevádzku zo siete Regal Burger, bol som trošku skeptický.

Nemám nič proti, dokonca si myslím, že ide o priekopníkov kvalitných burgrov u nás, keď na začiatku bol dokonca spolutvorcom myšlienky a aj burgrov, dnes už legendárny Roman Kóňa, alias Mäso od Romana. Len jednoducho nie som ich ultra fanúšik, pretože pre mňa, keď burger, tak riadne špinavý, bez zeleniny a nadupaný chuťami. Ale nechal som sa presvedčiť a predsudky hodil za hlavu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Čiližrút (@cilizrut)

No a teda zmena je poriadna. Zvonku veľký nápis s novým názvom Underground namiesto pôvodných farieb. Priestor totálne zmenil tvár a je to taká cyber punkáčina, ale mne sa svojím spôsobom páči a na tento typ podniku je to viac ako ok. Stropom sa tiahne červený neón a steny sú zdobené neónmi symbolizujúcimi burgre, príšerky či zákaz používania príborov.

V zadnej časti je otvorená kuchyňa, zopár sympatických týpkov v nej a veľmi milá obsluha, ktorá naozaj s chuťou poradí a vysvetlí celú ponuku. A mimo iného tu vidíš aj priamo pred sebou, ako ti na čerstvo pripravujú tvoj burger alebo domáce hranolky.

Ponuka je jednoduchá. Dvojitý smash alebo trojitý a loaded fries, ktoré som zatiaľ neochutnal. K tomu hranolky, ktoré si tu robia a sú bohovské, najmä s pridaním cayan soli – odporúčam. Veľmi dobrá chuť aj konzistencia, ideálna hrúbka aj osolenosť, len by som ich nechal o minútku dlhšie vo fritéze, aby boli mega chrumkavé – to je základ. 

A asi 6 druhov omáčok, z ktorých je za mňa top BBQ – slečna pri objednávaní naozaj dobre poradila, lebo ja keď mám na výber viac ako jednu možnosť, tak ma chytá mierna panika.

Čiližrút hodnotí: Underground

No a burger? Čo by tu, samozrejme, malo byť to absolútne najpodstatnejšie. Za mňa ako niekoho, kto nie je odborník na burgre, to bol od prvého zahryznutia a rozliatia štiav, chutí a textúr jeden z najlepších, čo som v živote jedol. Prečo? Ak by sa mohlo zdať, že preháňam, tu je vysvetlenie:

  • Nie je príliš veľký a žemľa je absolútne bohovská, nie je suchá, nenafučaná, prosto tak, ako má byť.
  • Mega šťavnaté mäso plné chuti s dokonalou jemne hrubou textúrou.
  • Výborný cheddar. Bolo ho mnoho a bolo ho cítiť.
  • Pre mňa úplný gamechanger – namiesto kyslých nakladaných jalapenos si vieš pridať riadne kusy chrumkavého a čerstvého, ktoré robí v burgri hravosť. Navyše žiadna čerstvá zelenina, iba ak si ju extra objednáš, a burger sa výborne drží a je bez toho, aby si bol totálne zaliaty šťavami.

Za mňa najpríjemnejšia a najprekvapivejšia zmena, akú som si dokázal vôbec predstaviť. Palce hore.

Foodie event

Okrem písania článkov a blogu na IG organizujem aj každomesačné degustačné večere pre všetkých, ktorí si radi užívajú dobré jedlo a pitie. Už 16. Foodie event bude pre mňa veľmi špeciálny, nazvali sme ho S kožou na trh.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Čiližrút (@cilizrut)

S dnes už partnerom v projekte FOODIEVENTS Dávidom, fantastickým človekom, priateľom a kuchárom si pre vás vlastnoručne pripravíme viacchodovú degustačnú večeru v nádhernom priestore Café opera na Jesenského 2 v Bratislave.

Suroviny zoberieme v čo najväčšej miere od lokálnych farmárov a chovateľov a pokúsime sa ti predstaviť „prešpurskú“ kuchyňu tak, ako ju vnímame my. K tomu Rasťo – majiteľ Café Opera napáruje krásne a živé vína, povedieme debaty a veríme, že zažijeme kopec zábavy. Tešíme sa na teba. Lístkov je obmedzený počet.

Budem sa na teba tešiť.

Lístky kúpiš tu.

Dostaň Startitup do svojich Google odporúčaní

Pridať ako preferovaný zdroj Startitup, odkaz sa otvorí v novom okne

Čítaj viac z kategórie: Food biznis

Najnovšie videá

Trendové videá