5 jednoduchých krokov k tomu, aby si začal robiť to, čo ťa baví

  • Určite si už zažil pocit, keď si robil niečo, čo ťa po čase prestalo napĺňať. Ak zažívaš takéto obdobie dlhšie, je čas to zmeniť. Spísal som ti 5 vecí, ktorými by si mohol začať.
boy-couple-hipster-love-man-Favim.com-450941
  • Určite si už zažil pocit, keď si robil niečo, čo ťa po čase prestalo napĺňať. Ak zažívaš takéto obdobie dlhšie, je čas to zmeniť. Spísal som ti 5 vecí, ktorými by si mohol začať.

Tento pocit nemusí skončiť zatvorením notebooku, či vybehnutím z kancelárie.  V tomto prípade už nežiješ svoj život bez starostí a chaosu myšlienok, ktoré ťa prenasledujú každý moment, čo sa snažíš vydýchnuť.

Niet sa čomu diviť, že v takomto stave sa ti nechce ísť s kamarátmi von, či s priateľkou na večeru. Ťažko relaxovať, keď si nepretržite hlavou v práci.

Vyskúšaj týchto 5 krokov, ktoré ti pomôžu nájsť cestu k tomu, čo ťa skutočne baví

 

  1. Čo by si robil, ak by si za každú činnosť dostal rovnakú odmenu

mountain-1031032_640

Zdroj fotografií pixabay.com

Čo máš rád? Čo ťa napĺňa? Predstav si, čo by si chcel robiť bez ohľadu na peniaze. Nezabudni sa pýtať svojho vnútra, nedaj priestor myšlienkam na iných ľudí, ktorí by si ťa možno vážili viac v tej či onej profesii. Často omieľané, ale pravdivé, že život je príliš krátky na to, aby sme žili život iných, bude platné vždy. Neverím, že keby máme na výber tak by každý chcel byť riaditeľ firmy, či top manažér. My ľudia sme si dali umelé nálepky jeden na druhého, ale zabudli sme žiť pre to, čo máme radi. Smer nasledujúci srdce, je vždy ten správny. Aj keď chceš robiť navonok obyčajnú prácu, tak ju rob! Je len otázka času, kedy sa vypracuješ a budeš v tom skutočne dobrý. A je v tom väčšia hodnota pre teba aj iných, keď robíš to, čo ťa napĺňa.

 

  1. Bež von a pozri sa okolo seba

new-york-748595_640

Zdroj fotografií pixabay.com

Vidíš tých uponáhľaných ľudí? Predstav si toto ako bežnú vzorku, do ktorej zapadá väčšina. Zdá sa ti, že sú spokojní? Bež von a pýtaj sa sám seba, či takto chceš žiť. Koľko vidíš šťastných a koľko nešťastných tvárí? Kvantum nezobudených géniov, ktorí ani nevedia prečo a kam smerujú. Toto je masa ľudí, na ktorú si nikto za 50 rokov nespomenie. Z toho davu vzíde len málo osobností, ktoré nám spravia svet lepším. Len malá hŕstka dokáže uskutočniť svoje sny. Z každého človeka si zober to dobré a skús sa poučiť z jeho chýb. Začni sa na ľudí usmievať, skús byť viac pozitívny. Nič sa nezmení, keď budeš nadávať na to, akí sú ľudia negatívni, ako sebecky žijú a aká je po nich spúšť. Ukáž im, že sa to dá aj inak. To, že ťa neakceptujú dnes, neznamená, že sa to nezmení zajtra.

 

  1. Za každú cenu sa drž toho čo ťa baví

Keď máš nejakú záľubu určite nie si jediný. Dnes už je jednoduché nájsť si ľudí, ktorí majú podobné záujmy ako ty. Nájdi si ich, začni s nimi komunikovať, možno vytvoríte niečo čo vo svete chýba. Aj keby nie, nájdeš ľudí, s ktorými sa budeš podporovať v tom čo ťa robí šťastným.

 

  1. Choď do prírody

natur-981120_640

Zdroj fotografií pixabay.com

Veľa ľudí sa snaží od prírody odlúčiť, ako sa len dá, ale či chceš alebo nechceš sme jej súčasťou. Prejdi sa do lesa, nájdi si na seba čas a tie správne myšlienky prídu v tichosti.

 

  1. Nekopíruj zlé zvyky rodičov

Zdá sa ti niekedy, že používaš podobné vety rodičov? Alebo sa pristihneš pritom, že bojuješ o rovnakú pravdu, o ktorú bojujú rodičia? Je jedno či to je kopírovanie názorov, alebo len drobné zvyky, musíš sa toho zbaviť. Začni sledovať svoje správanie, nájdi v sebe jedinečnú bytosť, v ktorej sú jedinečné vlastnosti. To, čo baví tvojich rodičov nemusí baviť automaticky teba. Aj keď si nevyrástol v dobrej rodine neznamená, že ty sám nemôžeš byť dobrý. Je to len stav tvojich myšlienok, preto si dávaj pozor na to, aké živíš.

 

Viem, že každý zo dňa na deň prácu zmeniť nemôže. To ale neznamená, že nemôžeš na svojich snoch postupne pracovať už teraz. Začni menšími krokmi, pretvor ich v dobré zvyky a kráčaj k tomu po čom túžiš. Musíš začať dnes, pretože zajtra neexistuje. Začni teraz.

Zdroj fotografií pixabay.com, zdroj titulnej foto: favim.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech