Aj teba v lete neustále obmedzujú okuliare či kontaktné šošovky? Máme pre teba riešenie

  • Patríš medzi ľudí, ktorí nosia dioptrické okuliare, pretože musia a nielen kvôli imidžu?
  • Potom si sa zrejme stretol s mnohými situáciami, kedy by si ich najradšej zahodil do koša
  • Zistil si, že kontaktné šošovky tiež nie sú ideálne riešenie?
  • Teraz máš ideálnu možnosť sa ich zbaviť
exxx
pexels.com
  • Patríš medzi ľudí, ktorí nosia dioptrické okuliare, pretože musia a nielen kvôli imidžu?
  • Potom si sa zrejme stretol s mnohými situáciami, kedy by si ich najradšej zahodil do koša
  • Zistil si, že kontaktné šošovky tiež nie sú ideálne riešenie?
  • Teraz máš ideálnu možnosť sa ich zbaviť

Predsa len okuliare vedia byť fajn módnym doplnkom. Mať však plnú moc nad tým, kedy okuliare či šošovky nosiť a kedy ich nechať v šuflíku, je na nezaplatenia. Aj kvôli pocitu slobody, deň čo deň absolvuje množstvo ľudí laserovú operáciu očíMnohí Slováci, vrátane ľudí z tímu Startitup, sa zverilo do rúk odborníkom v očnom laserovom centre Excimer. Tu ti odstránia dioptrie tými najmodernejšími technológiami.

S príchodom leta sa však naskytá otázka, či je dobrý nápad absolvovať zákrok pred letom, respektíve v lete. Neustály príval slnečných lúčov môže vytvárať mylnú predstavu, že by si mal operáciu radšej odložiť na nejaké pochmúrnejšie obdobie. Opak je však pravdou, pretože odstránenie dioptrií v letných mesiacoch so sebou prinášajú hneď niekoľko výhod.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: unsplash.com

Kúp sa kedy chceš a kde chceš

Mnohí odborníci sa zhodujú, že kúpanie sa v bazéne alebo v mori so šošovkami je len pre jedincov, ktorí radi riskujú. V hre nie sú len bakteriálne zápaly, ktoré sa pokojne môžu prejaviť až po pár týždňoch, ale aj pocit diskomfortu, ktorý počas dovolenky určite nepotrebuješ. Ak sa tento rok chystáš k moru, šošovky ti prekážať nebudú. V prípade kúpania v jazere či bazéne nastáva problém a zbytočné obmedzovanie. Keď zoberieme do úvahy opaľovanie, hranie plážového volleybalu či jazdu na wakelake, okuliare ti tento zážitok určite neumocnia.

Pohodlie nadovšetko

Je len máj a my si môžeme užívať teploty okolo 25 stupňov Celzia. To však len v tom prípade, keď si nemusíš každú chvíľu nadvihovať okuliare, aby si si utrel potiacu sa pokožku. Kapitolou samou o sebe je festivalová sezóna. Človek tu má dosť starostí s tým, aby nestratil doklady, zálohovaný pohár či vlastného kamaráta. Dávať pozor na to či mi niekto pri pogovaní v dave na koncerte nezhodí z tváre okuliare, je to posledné čo potrebuješ riešiť.

Ani surferi nenosia okuliare

S pomalým nástupom leta prichádza aj nutkavý pocit, konečne sa začať hýbať a dostať sa do formy, o ktorej hovoríme už nejaký ten mesiac. Či už sa rozhodneš pre beh, plávanie alebo bicykel, pri žiadnej z týchto aktivít ti okuliare chýbať nebudú.

Ak sa tento rok chystáš skôr do tropických krajín, nutnosť mať neustále na nose okuliare ťa môže ukrátiť o mnoho fajn zážitkov. SriLanka, Bali či Španielsko, všade je tu nespočet škôl surfovanie, kde sa za pár eur môžeš naučiť celkom obstojne stáť na doske. To isté platí aj v prípade potápania s kyslíkom či obyčajného šnorchlovania. Ak sa zbavíš dioptrií, vďaka jednému zákroku, nemusíš riešiť to, ako si tieto aktivity naplno užiť.

Slnečné okuliare 24/7

Po tom, ako absolvuješ bezbolestnú operáciu laserom, budeš musieť nosiť slnečné okuliare po dobu 4 až 6 mesiacov za každého počasia. Povedzme si na rovinu, že pokiaľ nepatríš medzi slovenských raperov, zrejme nemáš potrebu nosiť slnečné okuliare 24/7.

Ak sa chceš dozvedieť viac o zákrokoch na odstránenie dioptrií, na stránke očného laserového centra Excimer nájdeš všetko potrebné.

Článok vznikol v spolupráci s Excimer.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech