Ak chceš cez Vianoce stretnúť rodinu, musíte ísť na lyže. Konšpirátori utekajú z Facebooku, uprednostňujú Rusov (NEWSLETTER)

lengvarský, blaha
TASR/Jaroslav Novák, TASR/Andrej Galica

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Koalícia prišla s mnohými zmenami. Vláda rozhodla, že už od piatku sa očkovaní a prekonaní konečne dočkajú sľubovaných výhod. 
  • O Merkelovej nástupcovi Olafovi Scholzovi zo začiatku viacerí pochybovali. Politikovi s povesťou nudného technokrata sa však podarilo presvedčiť mnohých voličov. 
  • Facebooku dali košom. Na sociálnu sieť VKontakte, ktorá je považovaná za ruskú verziu Facebooku, prešlo množstvo slovenských hviezd konšpiračnej scény. 

Nové opatrenia a ponuka, ktorá sa neodmieta

Núdzový stav a zákaz vychádzanie naďalej platí, vláda však dnes schválila avizované uvoľňovanie opatrení, ktoré majú zvýhodniť očkovaných a prekonaných.

V režime OP sa od piatku 10. decembra sa otvoria všetky obchody a základné služby starostlivosti o ľudské telo. Pre rovnakú skupinu ľudí sa uvoľnia aj opatrenia súvisiace s návštevou kostolov. Okrem toho sa otvoria lyžiarske strediská a vleky či fitness centrá.

Zmeny však čakajú aj žiakov stredných a základných škôl druhého stupňa. Od pondelka sa plošne zatvoria všetky školy a žiaci prejdú na dištančné vyučovanie. Vianočné prázdniny začnú skôr a to od 18.12.

Od 25.12. sa v režime OP otvoria hotely na 75 % kapacity. Podmienkou ubytovania by mal byť povinný PCR test, nie starší ako 72 hodín alebo Ag test, nie starší ako 48 hodín. Hotelové reštaurácie budú môcť vydávať jedlo iba cez okienko alebo na izbu.

Gastroprevádzky zostávajú naďalej zavreté. Keďže platí zákaz vychádzania, návštevy blízkych počas Vianoc nebudú povolené. Minister zdravotníctva uviedol, že kritická hranica pre pacientov v nemocniciach bude 3 800. Ak by sme túto hranicu prekročili, Lengvarský navrhne opatrenia sprísniť.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie