Ako anonymný darca si môžeš zarobiť až 170-tisíc eur ročne. Stačí vedcom poslať poštou „časť seba“

  • Možností na ľahký zárobok je niekoľko
  • Niektoré si vyžadujú viac času, iné menej a niektoré môžeš len „preležať"
  • Prinášame ti našich 5 bizarných tipov
peniaze, wc papier
Ilustračný obrázok, Wikimedia/Lionel Allorge,elya
  • Možností na ľahký zárobok je niekoľko
  • Niektoré si vyžadujú viac času, iné menej a niektoré môžeš len „preležať"
  • Prinášame ti našich 5 bizarných tipov

Väčšina z nás už od blízkych počula slová ako „nechce sa mi pracovať“ alebo „chcel by som menej náročnú prácu“. Portál Metro v roku 2013 upozornil na britského študenta Seba Smitha, ktorý za vyše 22-tisíc eur ročne testoval tobogány po celom svete. Vládna agentúra NASA v roku 2019 hľadala ľudí, ktorí by dva mesiace ležali v posteli, aby vedci mohli skúmať vplyv umelej gravitácie na ľudské telo. Výplata predstavovala vyše 16-tisíc eur, uvádza LAD Bible.

Takých prác, pri ktorých sa môžeš stať súčasťou vedeckého výskumu a slušne si pritom zarobiť, je však hneď niekoľko. Ak chceš vedeckej komunite pomôcť, existuje niekoľko lukratívnych pracovných pozícií, ktoré vyznejú prinajmenšom kuriózne.

60-dňové ležanie v posteli v rámci výskumu NASA

NASA ti za dvojmesačný pobyt v posteli zaplatí viac než 17-tisíc eur, má to však háčik – musíš skutočne ležať 24 hodín denne. Štúdie pokoja na lôžku pomáhajú výskumníkom NASA vidieť niektoré zo zmien, ktorými telo astronauta prechádza v dôsledku beztiažového letu do vesmíru.

Dostať peniaze za ležanie na posteli môže znieť jednoducho, výberová komisia si však vyberá účastníkov, ktorí majú fyzické a psychické črty skutočného astronauta. Počas 60 dní budeš musieť mať hlavu sklonenú o šesť stupňov nadol, a to aj počas umývania sa, jedenia a používania toalety. 

Predaj svoju krvnú plazmu 

Plazma je tekutou zložkou krvi a tvorí 4 až 5 % celkovej hmotnosti ľudského tela. Ide o tekutinu bohatú na bielkoviny, ktorá z väčšej časti obsahuje vodu, ale aj enzýmy, protilátky a soli. ProCare uvádza, že krvná plazma je pre modernú medicínu nenahraditeľnou látkou, a to najmä pre výrobu životne dôležitých liekov.

Darovať plazmu možno každý utorok v Darcovskom centre michalovskej nemocnice. Portál Science Alert uvádza, že platba za darovanie plazmy sa v zahraničí líši od miesta k miestu, ale priemerná výplata je zvyčajne okolo 50 dolárov za dar. 

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Metro, ladbible.com, New York Post, Human Microbes, ProCare, Science Alert, SIU, mediPRÁVNIK

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá