Ako dokážu produktívni ľudia ovládať svoj čas?

  • Napoleon Bonaparte raz povedal: "Maj čas na uvažovanie, no akonáhle príde čas na akciu, prestaň rozmýšľať a choď do toho." Skvelý výrok na zapamätanie v časoch, keď bojuješ so svojimi vlastnými limitami, v prípadoch, v ktorých by si mal niečo robiť, no nevieš si pomôcť.
30-103155-how_to_stay_productive_while_working_remotely
  • Napoleon Bonaparte raz povedal: "Maj čas na uvažovanie, no akonáhle príde čas na akciu, prestaň rozmýšľať a choď do toho." Skvelý výrok na zapamätanie v časoch, keď bojuješ so svojimi vlastnými limitami, v prípadoch, v ktorých by si mal niečo robiť, no nevieš si pomôcť.

Možno to odložíš na hodinu, možno na deň. Dokonca to môžu byť aj týždne, no ty to aj tak neurobíš. Prokrastinácia môže byť obrovský zabijak produktivity. Je tu však veľa ľudí, ktorí premohli svojho vnútorného prokrastinátora a sú schopní úlohy dokončiť na čas. Podľa Larryho Kima, zakladateľa a CTO WordStream, online marketingovky, to robia nasledovne.

Optimized-coding

foto: thenextweb

#1 Uvedomujú si hodnotu odloženej radosti

Slováci sa riadia heslom „čo funguje, to je dobré.“ Máme tendenciu smerovať k riešeniam úloh, ktoré nám dajú najrýchlejšie a hlavne najľahšie odmeny. Super produktívni ľudia majú hlboké ocenenie pre ovocie ich práce a preferujú tú správnejšiu, hoci ťažšiu cestu. Veľké úlohy rozdeľujú na malé, vďaka čomu majú pocit radosti skôr a častejšie. Ako povedal James Dean: „Radosť prichádza v spôsobe akým to robíme, a nie vo výsledkoch.“ Odmeňuj sa za vytrvalosť. Dopraj si čas pri oslave úloh, ktoré ti trvali dlho.

titulna

foto: entrepreneur.com

#2 Sú oveľa viac realistickí ohľadom časových záväzkov

Myslíš si, že úloha bude trvať tri hodiny na dokončenie, toľko času však nemáš, a preto ju odložíš na neskôr, keď budeš mať čas. Avšak v realite táto úloha nebude trvať tri hodiny – bude potrebovať iba hodinu a pol. Produktívni ľudia nespadajú do cliché „ale to bude trvať večne!“, a jednoducho začnú, sami zistia koľko času majú, a pokiaľ aj úlohu nedokončia, majú z nej už veľkú časť hotovú.

callproof-confirming-sales-appointments-1024x684

foto: callproof.com

#3 Vypnú svojho vnútorného perfekcionistu

Tvoj vnútorný perfekcionista a prokrastinátor idú ruka v ruke. Perfekcionista ti bude v hlave hovoriť, ako všetko, čo robíš, nie je dostatočne dobré..nateraz. Každú úlohu to iba robí ťažšou, akou v skutočnosti je. Prestaň s týmto. Nerobíš predsa zlú, alebo podpriemernú prácu. Jednoducho sa nauč hovoriť si „Urobím všetko čo môžem a potom to bude dostatočne dobré.“

0822_millennials_970_1

foto: businessinsider

#4 Sú excelentní v prioritách

Robíš najľahšie úlohy aby si sa naštartoval? Toto je pokušenie, keďže ti to dáva instantný pocit spokojnosti. No nedáva. Super produktívni ľudia sa popasujú s najťažšími úlohami ihneď, z jednoduchého dôvodu – chcú sa ich zbaviť.

Q

foto: businessinsider

#5 Zbytočne nepredbiehajú

Och, tie výhovorky, ktoré si hovoríš, aby si odkladal povinnosti. Vysoko produktívni ľudia ich jednoducho splnia a nezaujíma ich dopad. Ako tvrdí Roger Babson, Maj na pamäti, že úspech alebo zlyhanie nie sú konečné.“ Neprojektuj svoj strach na úlohy, ktoré potrebuješ splniť. Vo väčšine prípadov sú aj tak neopodstatnené. Nikdy to nebude také ľahké, ako si myslíš, a nikdy to nebude naopak také ťažké, ako si myslíš.

t

foto: thenextweb

zdroj: medium, zdroj titulnej fotky: Reddit

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech