Ako mi „Lifehackovanie“ zlepšilo život!

  • Som posadnutý lifehackovaním. Lifehackovanie vám dokáže nie len vylepšiť deň, ale dokonca predať aj vašu spoločnosť.
image_1431389517.png
  • Som posadnutý lifehackovaním. Lifehackovanie vám dokáže nie len vylepšiť deň, ale dokonca predať aj vašu spoločnosť.

 

Vždy si zapisujem niektoré z mojich lifehackov do svojej ios appky Notes. Týmto článkom som sa chcel s vami podeliť o posledných 10, ktoré som sa naučil.

Lifehack Definition: a strategy or technique adopted in order to manage one’s time and daily activities in a more efficient way

 

1. Keď idete do lietadla, oblečte sa formálne. Máte tak väčšiu pravdepodobnosť, že vás letuška upgradne do prvej tredy, v prípade ak ju o to požiadáte a zároveň vyzeráte dôležito. Možno vám to príde ako nepohodlné ocitnúť sa v lietadle v saku, no verte mi že komfortné to bude ak sa dostanete do prvej triedy.

 

 

2. Choďte na biznis stretnutia vždy s malým darom. Váš ROI bude z toho masívny. Naučil som sa to práve od Japoncov, s ktorými som prišiel do kontaktu. Pre Japoncov je nezvyčajné prísť na stretnutie s prázdnymi rukami. To, že prinesiete niekomu dar, znamená pre ľudi veľa a zvyčajne vždy si vás tak zapamätajú. Dary dokážu vytvoriť obrovský impact, no len v prípade ak sú neočakávané. Odporúčam pozrieť Canopy!

 

3. Viac počúvajte. Tým, že dokážete iných počúvať, sa vyzbrojujete množstvom cenných informácií, ktoré vám pomôžu reagovať a vyjednávať oveľa obozretnejšie. Neuponáhlajte sa nikdy s odpoveďou.

 

4. Zorganizujte dinner party. Pozvite na ňu ľudí, ktorých už dobre poznáte ale aj tých, ktorých chcete lepšie spoznať. Veľa náhodných a pozitívnych vecí z toho môže vzniknúť. Zorganizujte ju rovno v niekoľkých väčších mestách (NYC, LA, SF), zabezpečíte si tak dobre konekcie v mestách, ktoré majú world influence.

 

5. Spravte si zoznam 10 ľudí, na ktorých vám záleží, no zvyčajne zabúdate byť s nimi v kontakte. Toto sú práve tí ľudia, ktorí sa za vás postavia v ktorejkoľvek chvíly. Môžu to byť vaši kamaráti zo strednej školy, babka, alebo bývalý kolega. Označte si ich vo vašom telefóne pod favorites. Taktiež sa snažte nepoužívať auto, alebo taxi (Uber), na miesta, ktoré sú od vás vzdialené 15 minút schôdze. Využite ten čas, aby ste zavolali, práve tomuto zoznamu ľudí.

 

 

6. Ak ste vonku s luďmi pri večeri, alebo víne, dajte si váš mobil do airplane mode.

 

7. Walk and talk mítingy sú na nezaplatenie. Na čerstvom vzduchu a pri chôdzi ste značne kreatívnejši. Výsledok = lepšie nápady a otvorenejšie rozhovory. A taktiež…. schudnete nejaké tie kalórie.

 

8. Plánujte si len 30 minútové stretnutia, nikdy nie hodinové. Dostanete sa k tomu istému len za kratší čas. Hodinové stretnutia si naplánujte len v tom prípade, ak plánujete danú osobu spoznať, resp. vybudovať vzájomnú dôveru.

 

9. Objednajte ľuďom drink vždy predtým než si objednáte ten váš. Ľudia to ocenia. 

 

10. Veci, ktoré som tu napísal berte s odstupom, mne fungujú, no vám nemusia. Life is a Hack!

 

 

AK ŤA TENTO ČLÁNOK ZAUJAL, NEZABUDNI HO SHARNUT A DAŤ TAK O ŇOM VEDIEŤ AJ SVOJIM ZNÁMYM A KAMARÁTOM… STARTUPY DOKÁŽU SLOVENSKU PRINAVRÁTIŤ DRIVE!

 

zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech