Ako vzniká nový produkt – The Hosting

  • Pred pár dňami sme spustili nový produkt – The Hosting, na ktorom sme usilovne pracovali ostatných pár týždňov, mesiacov.
image_1403560947.png
  • Pred pár dňami sme spustili nový produkt – The Hosting, na ktorom sme usilovne pracovali ostatných pár týždňov, mesiacov.

Pred trištvrte rokom – Idea

 Máme radi jednoduchosť, ale keď sme sa pozreli na našu ponuku hostingov, tak veru jednoduchá nebola. Podobný pocit sme mali aj z ponuky našej konkurencie, či už na Slovensku, v Čechách, v Maďarsku a vlastne aj celosvetovo. Všade sme videli niekoľko produktov, ktoré boli v podstate o tom istom, ale umelými obmedzeniami boli rozdelené na rôzne typy.

Jeden mohol tamto, ale hentamto nie a druhý zas vedel hentamto, no tamto len čiastočne. No a tie, ktoré sa tvárili neobmedzene, mali obmedzenia len viac skryté.

Čím viac sme nad tým premýšľali, tým viac sa nám zdal obsadený priestor ako jediný odôvodnený parameter pre bežný hosting. Veď nám je vlastne jedno, koľko databáz, e-mailových schránok alebo webov zákazník má – všetko sa prejaví v obsadenom priestore. Prečo by sme mali teda my rozhodovať, ako bude zákazník svoj hosting využívať?

Tak sa zrodila myšlienka nového hostingu. Hostingu, ktorý si zoberie to najlepšie z custom, unlimited aj multi hostingu a postupne ich nahradí. Jeden The Hosting, čo bude vládnuť všetkým.

Pred pár mesiacmi – Rozhodnutie

 Rozhodnutie ísť do toho padlo ešte v decembri 2013, postupne sa podokončovali rozrobené projekty ako vlastnymail.sk, Vianoce, Silvester a manažment VPS. Od februára 2014 sa začalo makať. Pripravila sa produktová špecifikácia, dal sa dokopy tím a určili míľniky. V rámci lean prístupu sme si vybrali tú najdôležitejšiu funkcionalitu pre MVP a dali tak kontúry The Hostingu, ako ho vidíte teraz. Chceli sme ho čo najskôr ponúknuť zákazníkom a ladiť za behu a nie rok vyvíjať niečo dokonalé.

Pred niekoľkými týždňami – Toto sa nám osvedčilo

 

Výbornou skúsenosťou bolo pozvanie asi 80 betatesterov do basecamp projektu The Hosting. Všetky dôležité veci ako dashboard, názov, podstránku, ceny, … sme tam spoločne prebrali a získali sme tak mnoho cenných pripomienok ešte pred spustením.

Druhá vec, ktorá sa nám veľmi osvedčila, boli pravidelné celofiremné demá každé 2 týždne. Vďaka podmienke, že na deme musí byť všetko live a dokončené, nám pomáhali udržať vysoké tempo a tiež získať podnety z celej firmy. A ako sme prišli na tie 2 týždne? Dlhodobým skúšaním: 1 týždeň bol málo a 3 už moc. :)

Pred 7 dňami – Toto nám trošku nevyšlo

Treťou a najtvrdšou lekciou bolo pre nás samotné spustenie The Hostingu. Po dvoch týždňoch živého testovania nami aj betatestermi sme si už boli všetkým istí. Všetko už bolo v živom systéme a web pripravený na paralelnej adrese. Spustenie teda bolo iba jeden slávnostný enter. Keď aj po nasadení všetko fungovalo, rozhodli sme sa zverejniť info na Facebook, Twitter a poslať informatívny newsletter na našich 40 000 zákazníkov.

Záujem, ktorý nastal, prekvapil nás, náš helpdesk – a vďaka nevinnému bugu v slideri na podstránke /the-hosting aj náš server. Kým sme ho odstránili, bola stránka nedostupná, a to bol prúser. Poučenie pre nás je, že taký veľký a zaujímavý mailing treba posielať vo viacerých etapách, a tiež, že je veľký rozdiel, keď testujú desiatky a keď tisícky ľudí.

Čo ďalej?

Pre nás robota spustením The Hostingu neskončila, ba práve naopak – ešte len začala. Administrácia The Hostingu, ako ju teraz vidíte, je verzia 1.0 a po odladení pripomienok zákazníkov sa pustíme do úplne novej a lepšej verzie 2.0. Na základoch The Hostingu chystáme aj výkonnejšiu verziu pre weby s veľkou nárazovou návštevnosťou, vyžadujúce vysokú dostupnosť. Nejaké-to prekvapenie máme aj pre majiteľov androidových a iOS zariadení.

A v neposlednom rade chceme, aby WebSupport nebol pre vás len miestom, kde máte hosting, ale centrom pre všetky vaše aktivity spojené s podnikaním na internete. Brutálne sa na to tešíme, toto bude produktovo najsilnejší rok, aký tu kedy bol.

Zdroj: blog.websupport.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech