Slovensko hralo so Švédskom svoj najlepší zápas, no koncovku nezvládlo

• Postavili sme sa proti Švédom
  • Suverénne sme odohrali náš najlepší zápas na turnaji
sk-svedsko
Slovak Ice Hockey Federation

Po 2 víťazstvách, jednej prehre po predĺžení a jednej prehre v riadnom hracom čase sme sa dnes postavili proti silnému Švédsku, ktoré aj tento rok ašpiruje na titul. Slovenskí hokejisti hrali so severským mužstvom viac než vyrovnaný zápas. Viedli sme dokonca 1.0, avšak potom Švédi zabrali a otočili až na 3:1. Len 10 minút pred koncom tretej tretiny sme však dokázali vyrovnať stav na 3:3.

Ba čo viac, s oveľa silnejším mužstvom plného kvalitných hráčov z NHL sme hrali vyrovnaný hokej plný krásnych momentov aj na našej strane. Išli sme do predĺženia. V ňom boli šance na obidvoch stranách, avšak v koncovke boli úspešnejší Švédi po chybe v našej obrane. Nakoniec sme teda prehrali so Švédskom 4:3 po predĺžení.