Aktu­ali­zá­cia Goog­le Maps posú­va navi­gá­ciu na iný level

Miroslav Lukáč / 16. mája 2017 / Tech a inovácie

zdroj: pexels.com

Všet­ci to pozná­me. Vša­de samá znač­ka a vša­de samé auto a ty si v cudzom mes­te necha­ný napos­pas osu­du. Spo­lie­haš sa len na navi­gá­ciu, kto­rá ťa navi­gu­je na kon­krét­nu uli­cu, avšak pred tebou je troj­p­rú­do­vá ces­ta s kopou odbo­čiek a ty netu­šíš, kto­rou ces­tou sa vybrať. Vďa­ka novej aktu­ali­zá­cii od Goog­le sa s tým­to prob­lé­mom viac nestret­neš.

Mapy od Google dostali malú aktualizáciu, ktorá by mohla byť užitočná pri cestovaní na neznáme miesta. Keď sa ti na navigácii zobrazí viacero šípok ukazujúcich rôzne smery, v aplikácii Mapy pre Android sa od teraz zobrazia Street View obrázky každej ulice, na ktorú je možné zabočiť. Ak klepneš na obrázok, Street View sa otvorí na danom mieste.

Je to síce malá zmena, ale jej význam sa preukáže predovšetkým na komplikovaných križovatkách. Na túto zmenu upozornila spoločnosť Android Police.

zdroj foto: Google Maps app

Bohužiaľ, obrázky sa zobrazujú len ako miniatúry, až kým ich neotvoríš, takže zatiaľ čo podstata je vysoko užitočná, nie je to zrealizované a dotiahnuté do úplne prehľadnej podoby, nakoľko budeš musieť klepnúť samostatne na každý obrázok pre detailne zobrazenie.

Zdá sa, že táto funkcia je momentálne dostupná len pre Android. Ale nakoľko aplikácia od Google pre iOS má prevažne rovnaký vzhľad a funkcie, je možné v najbližšej dobe očakávať aktualizáciu aj pre zariadenia od Apple.

Android Police taktiež poukazujú na to, že spoločnosť Google zmenila spodný navigačný panel a zobrazovanie trasy. Zaberá o niečo väčšiu časť obrazovky a je o niečo jasnejší.

 

zdroj: theverge.com

Pridať komentár (0)