Ama­zon pred­sta­ví sve­tu uta­jo­va­nú novin­ku. Bude to 3D tele­fón?

Šandi / 5. júna 2014 / Tools a produktivita

Ama­zon v novom videu aj na mik­ro­strán­ke láka ľudí na taj­nú novin­ku, kto­rú pred­sta­ví 18. júna v Seatt­li. Uží­va­te­ľom v upú­tav­ke uka­zu­je čosi, z čoho sú úpl­ne nad­še­ní. Je to malé, zmes­tí sa to do rúk a nie­kto­rí sa pri tom krú­tia, ako­by to chce­li vidieť zo všet­ký­ch strán.

 

O tablet asi nepôjde, nové Kindle Fire očakávame až na jeseň. Už v apríli ale Wall Street Journal písal správu, že za dva mesiace Amazon predstaví Kindle Phone s 3D displejom. To by presne zodpovedalo reakciám na videu. Viac zatiaľ nevieme, a tak nebudeme "variť z ​​vody".

Ak sa tak ale naozaj stane, 3D displej nebude potrebovať okuliare. Systém sa nemá zakladať na paralaxnej bariérie alebo lentikulárnych šošovkách, ako je u autostereoskopie zvykom. Kindle Phone vraj obsahuje štyri predné senzory, ktoré sledujú pohyb a vzdialenosť očí. Podľa toho potom systém automaticky manipuluje s objektmi zobrazenými na displeji.

Znie to trochu komplikovane na to, ako malý úžitok z toho v skutočnosti je. Na telefónoch s 3D displejom sa už popálili LG aj HTC, výrobcovia televízorov tiež plačú a upadá aj záujem o 3D v kinách. Tak prečo by si Amazon myslel, že to tentoraz vyjde? Aký bude mať 3D efekt na pididispleji praktickú výhodu?

Zdroj: amazon

Pridať komentár (0)