Amerika má novú talentovú šou, k veľkým menám v porote sa pridal aj mladý Čech

  • V Amerike bola 3. februára odštartovaná nová televízna šou The World’s Best
  • Medzi porotcami si môžeme všimnúť zaujímavé prekvapenie
  • Českú republiku tu totiž reprezentuje kreatívny producent Yemi Akinyemi Dele
CBS / novinky.cz
  • V Amerike bola 3. februára odštartovaná nová televízna šou The World’s Best
  • Medzi porotcami si môžeme všimnúť zaujímavé prekvapenie
  • Českú republiku tu totiž reprezentuje kreatívny producent Yemi Akinyemi Dele

Potrebuje Amerika ešte ďalšiu talentovú šou? Podľa štatistík najnovšej z nich s názvom „The World’s Best“ to vyzerá tak, že áno. Nápad z produkcie televíznej stanice CBS si totiž hneď v prvý deň pozrelo vyše 22,2 milióna divákov.

Obrovské čísla sú znásobené aj dvoma hlavnými producentmi, Markom Bumettom a Mikeom Darnellom, ktorí na svet priviedli svetoznáme programy ako American Idol, The Voice alebo MasterChef.

Lákadlom sú určite aj veľké celebrity, ktoré v šou môžeme uvidieť. Medzi najznámejšie mená projektu patria hlavní porotcovia – Drew Barrymore, RuPaul a Faith Hill. Moderátorom je obľúbený Brit James Corden. Okrem hlavnej trojice však o osude súťažicich rozhoduje aj panel 50 porotcov. Práve tento bod by nás mal zaujímať najviac – jeho súčasťou je totiž aj český kreatívny producent s nigérijskými koreňmi, Yemi Akinyemi Dele.

Yemi je bývalým choreografom a tanečníkom, momentálne sa však venuje hlavne svojej kreatívnej agentúre JAD Productions. Vo svojom pohovore na pozíciu porotcu sa rozhodne mal čím pochváliť – okrem svojej tanečnej minulosti má na rováši napríklad spoluprácu s Kanye Westom, účinkovanie v hneď niekoľkých hollywoodskych produkciách. „The World’s Best“ je pre neho však rozhodne niečo nové, aj keď teda nejde o jeho prvý stret s Amerikou.

„Účasť v The World’s Best je pre mňa taká príjemná osobná výzva. Veľa času a energie teraz investujem do vedenia JAD Productions a toto bola výborná príležitost zúročit to, čo viem z minulosti, a zasa se posunúť,“ hovorí pre český Forbes Yemi.

The World’s Best považuje za niečo skutočne mimoriadne – doposiaľ sa totiž všetky zaocenáske veľké programy koncentrovali len na Američanov. Teraz sa však rozhodli expandovať a obsadiť ľudí celého sveta, a to aj napriek tomu, že všetci nemajú bezchybný americký prízvuk.

A v čom sa podľa neho líši Americká a Česká produkcia? Vo svojom vyjdravení tvrdí, že hlavne profesionalita práce. Američania pristupujú k práci naozaj striktne a šľapú ako švajčiarske hodinky. Yemi prirovnáva ich pracovnú morálku k vojenskému režimu. Aj napriek tomu si však túo pracovnú ponuku veľmi užil a nadviazal mnoho priateľstiev a do budúcna možno aj pár pracovných kontaktov.

Zdroj: www.forbes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech