Animovaný film o orangutanovi odhaľuje dopad nášho neľudského správania k prírode

  • „Mám v izbe orangutana a neviem čo s ním mám robiť,“ hovorí hlas v krátkom animovanom filme. Kto je zodpovedný za to, že sa malému dievčatku ocitne v izbe orangutan?
rangtan
youtube.com/ GreenpeaceVideo
  • „Mám v izbe orangutana a neviem čo s ním mám robiť,“ hovorí hlas v krátkom animovanom filme. Kto je zodpovedný za to, že sa malému dievčatku ocitne v izbe orangutan?

Menej ako dvojminútový animovaný spot rozpráva príbeh o malom orangutanovi, nazývanom tiež Rang-tan. Ten sa jedného dňa zjaví v detskej izbe dievčatka, ktoré netuší ako sa tam mohol zjaviť. Malý orangutan pobehuje po izbe, objavuje čo všetko v nej je, zavesí sa na rastlinku a v istom momente objaví šampón a o malú chvíľu visí na skrinke.

Celým príbehom nás sprevádza hlas rozprávača. Dievča orangutanovi hovorí, že musí z jej izby odísť. Akonáhle je však malý orangutan vo dverách izby, dievčatko sa ho pýta prečo sa tam vlastne ocitol. Rovnaký hlas od tohto momentu rozpráva príbeh orangutana, ktorý je ilustrovaný animáciami. Orangutan rozpráva príbeh o tom, ako sú v jeho domove, pralese, ľudia a on nevie čo má robiť. Prales ničia kvôli palmovému oleju, ktorí ľudia používajú v jedle a šampónoch a on kvôli tomu prichádza o domov.

Ako príbeh skončí si môžeš dopozrerať vo videu.

Animovaný film vytvorilo Greenpeace s cieľom zastaviť ťažbu v pralesoch. Má poukázať na to, aký veľký je problém používania palmového oleja, predovšetkým u veľkých značiek ako je Nestlé, Unilever a Mondelez. Tieto značky totiž už pred dekádou sľúbili, že znížia používanie palmového oleja, no je rok 2018 a nenastala žiadna zmena. Organizácia video plánuje šíiť na sociálnych sieťach, a tiež prostredníctvom známych osobností akými sú napríklad Alesha Dixon, Bryan Adams, či Sharon Osbourne. Aktivita má ľudí motivovať k podpísaniu petície proti používaniu palmového oleja veľkými značkami.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK