Antirúškari vyhlásili vojnu polícii. Fico a Matovič sú rovnakí, keď sa bavíme o bývaní (NEWSLETTER)

newsletter
TASR/Jakub Kotian, Screenshot/Facebook/Jojo Hronkovič

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť.

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Polícia dnes musela spacifikovať skupinku ľudí v piešťanskom supermarkete. Organizovaná skupina blokovala predajňu a odmietla si nasadiť rúška.
  • Originálne receptúry, ktoré prepájajú európske a ázijské chute. Tradičnú juhoázijskú Laksu alebo Thajské udon kari v bratislavskom bistre Cozy Coza rozhodne neoľutuješ. 
  • V minulosti obaja riadili krajinu, no podľa majetkových priznaní sú v podstate bezdomovci. Expremiéri Fico a Matovič nepriznali žiadne nehnuteľnosti v podobe domov či bytov.

Antirúškari obsadili supermarket, zasahovať musela polícia

Počet nových prípadov koronavírusu každým dňom prekonáva nové maximá. Počet nových prípadov sa blíži k siedmym tisíckam, za včerajší deň pribudlo 6 805 nakazených obyvateľov. Pozitivita je až 30 % a počet hospitalizovaných pacientov s potvrdeným koronavírusom je takmer 2-tisíc.

Aj napriek týmto hrozivým číslam sa stále v našej spoločnosti vyskytnú ľudia, ktorí sa tvária, že sa ich to netýka. Jednoducho protipandemické opatrenia, ktorých hlavným účelom je ochrániť životy ľudí, dodržiavať nebudú.

Už počas druhej vlny pandémie sa pracovníci v obchodných reťazcoch stretávali s odporcami opatrení. Jednotlivci alebo menšia skupinka ľudí išla demonštratívne do potravín bez rúška a trpezlivo čakala, kedy ich kto na nedržiavanie nariadenia upozorní. Predavačky mohli márne žiadať ľudí, aby si prekryli nos aj ústa, v mnohých prípadoch musela zasahovať polícia. V posledných dňoch sa z týchto náletov do potravín stali organizované akcie.

Skupinka ľudí príde do supermarketu s rúškami na tvári, naberie si tovar a pri pokladni si rúško následne zloží len preto, aby s predavačmi začali konflikt. Konfliktnú situáciu si následne zaznamenajú na video, prípadne robia priamo živé prenosy na Facebooku.

Rovnaký scenár sa zopakoval včera v piešťanskom supermarkete Lidl. Skupina ľudí obsadila priestor za pokladňami a aj napriek výzvam polície a personálu si odmietla nasadiť respirátor.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP (@startitup_sk)

Polícia sa skupinke snažila najskôr dohovoriť, no neskôr došlo k potýčke a museli zakročiť silou. Celý konflikt medzi políciou a skupinou ľudí bez rúšok bol zaznamenaný na video a zverejnený na sociálnej sieti.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie