Apple chce Beats talenty, nielen slúchadlá

Michal Tomek / 23. mája 2014 / Lifehacking

Podľa istého drobe informovaného zdroja je kúpa Beats spoločnosťou Apple na 70% ukončená. Applu však nejde len o technológie. Chcú „kúpiť“ zakladateľov.

 

Práve toto je možno odpoveď na tak premrštenú cenu – 3,2 miliardy USD.  

Podľa presnejšieho neuvedeného zdroja nemá spoločnosť Apple záujem čisto len o technológiu svetoznámych slúchadiel. V prvom rade im ide o ľudí, ktorí stoja za nimi – Dr. Dre a Jimmy Iovine. „Chcú Jimmyho a chcú Dre. Ten má totiž módu a kultúru v malíčku“, cituje portál TechCrunch nezverejnený zdroj. Rovnaký zdroj potvrdil, že kúpa spoločnosti je na 70% dohodnutá.

Hovorilo sa o tom, že Apple má Iovina v merku kvôli projektu s videami, no úloha Dr Dre zatiaľ nie je jasná. Aj napriek ešte neuzavretej akvizícii sa Dre vyhlásil za prvého miliardára hip-hopu.

Beats má začiatky ešte v roku 2006, kedy obaja spoločníci za pomoci výrobcu slúchadiel Monster prišli na trh s prvou verziou slúchadiel. Nanešťastie pre Monster si firma nezaistila žiadne práva na ďalšie Beats produktyv rámci predaja spoločnosti HTC, a tak je pravdepodobné, že ani z akvizície s Applom nedostane ani cent.

O tom, čo môže samotní akvizícia priniesť Applu, a prečo sa snaží kúpiť práve Beats, sa dočítate viac v predošlom článku

 

 

zdroj: techcrunch, thenextweb.com

Pridať komentár (0)