App­le pri­ná­ša novú apli­ká­ciu na jed­no­du­chú a zábav­nú úpra­vu videí a fotiek

Linda Cebrová / 7. apríla 2017 / Tools a produktivita

zdroj: pexels.com/youtube.com

App­le pri­šiel s iMo­vie pre novú gene­rá­ciu.

Pred príchodom novinky z dielne Apple s názvom Clips, nikto poriadne nevedel, čo očakávať. Predsa len Apple uvádza samostatné aplikácie len málokedy, Clips je však novinka, ktorá sa na žiadnu doterajšiu Apple aplikáciu v ničom nepodobá. Ide o ďalšiu zábavku, pre všetkých, ktorí hľadajú rýchly a jednoduchý nástroj na úpravu videa a nechcú strácať čas v programoch ako je Final Cut alebo i Movie.

foto:youtube.com

Na prvý pohľad appka Clips pôsobí ako blízky príbuzný Snapchatu alebo Instagram Stories. Appka je už dnes zdarma dostupná v App Store pre iPhone, iPad a iPod touch. Môžeš pomocou nej vytvárať krátke klipy, ktoré sa následne dajú zdielať na sociálnych sietiach.

foto:apple.com

 

V Clips dáš dohromady krátke videá a fotografie, ku ktorým jednoducho pridáš filtre, smajlíky alebo aj hudbu. Apple však neprepojil aplikáciu s konkrétnou platformou, nejde tak len o ďalšiu odnož Snapchatu  alebo Instagramu. Tento krok spoločnosti prišiel ako reakcia na súčasný boom v oblasti tvorby, editovania a zdieľania mediálneho obsahu, ktorým dnes nežijú len millenials.

Dobrou správou je, že použité filtre uvidíš v reálnom čase, takže ihneď uvidíš, aký bude výsledok. Nejde však len o bežné filtre, aké nájdeš v každej druhej aplikácií, na výber budeš mať aj kúsky, s ktorými sa premeníš na komiksovú postavičku, animovanú postavu alebo atramentovú kresbu.

 

zdroj:apple.com

Pridať komentár (0)