Arriva je zúfalá, vodičom ponúka veľké peniaze. Majetky politikov pútajú pozornosť, prekvapí ťa, čo vlastnia (NEWSLETTER)

pjimage (5)
FB/GG, Instagram/Arrivask

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Máme minimum lôžok s pľúcnou ventiláciou. Kritický stav nemocníc je takmer vo všetkých krajoch, český lekár sa vyjadril jasne. 
  • Súkromný dopravca Arriva ponúka 4 000 eur pri nástupe do práce. Spoločnosti zúfalo chýbajú vodiči. 
  • Politici priznali svoje majetky. Vďaka majetkovým priznaniam vieme, ktorí politici majú záľubu v lovení zvierat alebo disponujú investičným zlatom.

Lekár to napísal priamo

Na Slovensku sú zaplnené všetky lôžka s umelou pľúcnou ventiláciou, nemocnice sú pred kolapsom. Toto napísal premiér Heger včera večer na svojom Facebooku. Aj preto bolo podľa jeho slov potrebné priniesť nový COVID automat.

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných takmer 3 000 pacientov. Počet ľudí, ktorí ochoreniu podľahli, vzrástol o 56.

Tlak na zdravotníkov zostáva naďalej obrovský. Situáciu dnes nevydržal český lekár, ktorý na rovinu napísal, čo si myslí o neohľaduplnom správaní ľudí, ktorí odmietajú očkovanie. Uvádza, že 95 % jeho pacientov sa správa ohľaduplne a za to im ďakuje. Pre zvyšok má však jasný odkaz.  

„Ľudia k**va preberte sa !!! Zdravotníci nie sú vaši sluhovia. Nenapadá vám, že zatiaľ čo si sedíte v kancelárii a riešite p*****ny, my sme v tých sr***ách skoro dva roky a padáme na hu**? A ľuďom vo vašom okolí ide mnohokrát o holý život,“ píše explicitne obvodný lekár Štefan Juška ordinácie Červených Peček a Ratboře.

Zdôraznil, že kvôli aktuálnej situácii zbytočne prichádzajú o život nielen ľudia s covidom, ale hlavne tí, ktorým nie je možné poskytnúť zdravotnú starostlivosť z dôvodu preplnenia nemocníc.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie