Ashton Kutcher sa klepol po vrecku: Poriadny balík peňazí pre izraelský Moovit!

  • Investícia by mala rozšíriť možnosti verejnej dopravy v Indii a Číne.
image_1446657636.jpeg
  • Investícia by mala rozšíriť možnosti verejnej dopravy v Indii a Číne.

 

Izraelský startup Moovit, aplikácia, ktorá pracuje s verejnou dopravou v 700 mestách sveta, dostala od Sound Ventures (Ashton Kutcher a Guy Oseary) poriadnu finančnú injekciu. 

Moovit chce použiť tieto peniaze na expanziu do rozvojových trhov – do Indie a Číny. Táto aplikácia pomáha pomocou crowdsourcingu šíriť informácie o verejnej doprave, čím vypĺňa medzeru, ktorú tvoria statické informácie pripravované miestnymi autoritami. 

 

Tím startupu Moovit

 

Spoločnosť chce spustiť svoje služby v troch veľkých indických mestách a štyroch čínskych mestách: Hong Kong, Šanghaj, Guangzhou a Peking.

 

„Sme nesmierne hrdí na to, že Sound Ventures teraz stoja za našim chrbtom a pomôžu nám k rapídnemu vzostupu,“ hovorí CEO Moovitu Nir Erez. „Investície ako táto nám pomôžu priniest nové možnosti do verejnej dopravy tam, kde to najviac potrebujú – ako napríklad v Indii a Číne. Navyše, ďalej takto môžme podporovať aktívnu komunitu našich editorov.“

 

  

Sound Ventures vznikla v marci 2015 v Austine a je nasledovníkom spoločnosti A-Grade Investments, ktorú mali taktiež pod palcom Ashton Kutcher a Guy Oseary. Americký herec a izraelsko-americký manažér, ktorý zastupuje napríklad Madonnu či U2, majú na dobré projekty nos – investovali napríklad do Airbnb, Uberu, Fundboxu či Spotify. Presná suma, ktorú Ahton a Guy do Moovitu investovali uverejnená nebola, ale vychádzajúc z predchádzajúceho investičného kola(C series), v ktorom Moovit získalo $50 miliónov plynie, že to budú sumy pohybujúce sa v desiatkach až stovkách miliónov.

 

„V Sound Ventures hľadáme spoločnosti, ktoré môžu rásť extrémne rýchlo, no zároveň aj riešia problémy, ktoré reálne svet trápia,“ prezradil Ashton o svojom fonde. „Cieľom Moovitu je urobiť z verejnej dopravy voľbu č.1, odstrániť zbytočne veľa áut a urobiť mestá viac smart. Presne zapasovali do našej vízie investovať do game changerov. Sme nadšení, že môžme pomôcť Moovitu v ich snahe o ekologickejší svet,“ dodal.

Vďaka Ashton za tvoju snahu, my startupisti si to ceníme! :) Len tak ďalej!

 

zdroj: globes.co.il

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK