Austrálska firma chce do každého postaveného nového domu zahrnúť Tesla Powerwall

  • Riešenie má znížiť náklady na elektrinu.
  • Riešenie má znížiť náklady na elektrinu.

Austrálska firma stavajúca domy oznámila plán zahrnúť Tesla Powerwall do všetkých nových domov. Arden homes hovorí, že všetky svoje nové domy vybaví technológiou uchovávania energie prostredníctvom partnerstva so spoločnosťou zaoberajúcou sa solárnou energiou a certifikovaným predajcom Tesla Powerwall, Bradford Solar. Od kroku sa očakáva, že zníži náklady na elektrinu pre majiteľov domov.

foto: ardenhomes.com.au

Tesla Powerwall bude štandardom v Arden homes ako súčasť balíka Bradford Solar ChargePack. Solárne panely na streche budú získavať energiu, ktorá potom “môže byť použitá na napájanie spotrebičov, posielaná späť do siete alebo ukladaná pre neskoršie použitie,“ píše sa v brožúrke Arden homes. Balík tiež zahŕňa monitorovanie cez cloud, takže spotrebu energie uvidíš rovno vo svojom smartfóne.

Tesla Powerwall, dobíjacia lítium-iónová batéria umožňuje domom bežať na obnoviteľnom zdroji energie, či už svieti slnko alebo nie a môže dokonca napájať domy počas výpadku prúdu. Powerwall podľa Tesly dokáže pomôcť majiteľom domov zrezať účty za elektrinu až o 92 %. Batéria sa nabíja, keď je dopyt po elektrine nízky a sú nízke sadzby, elektrinu pre napájanie domu dodáva, keď je dopyt po nej vyšší a ceny sú drahšie.

foto: tesla.com

Podľa brožúry Arden homes, dokážu rodiny na cenách za elektrinu ušetriť až 2 500 dolárov ročne a ich 5 kW Bradford Solar ChargePack dokáže pokryť až 90% dennej spotreby energie štvorčlennej rodiny. 6 kW balík umožní austrálskej rodine žiť takmer nezávisle od elektrickej siete. Domy od Arden sú tiež navrhnuté, aby dovnútra vpustili veľa slnečného svetla.

V súčasnosti asi 15% austrálskych domov, čiže približne 1,5 milióna, využíva solárnu energiu a podľa informácií z minulého roka, solárna elektrina generovaná v domoch s Tesla Powerwall 2 dokáže cenou konkurovať klasickej elektrine cez sieť.

zdroj: inhabitat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech