Bezcitný mafián Lališ vládol Bratislave. Chcel odstrániť Kočnera, ktorý sa sýkorkám miešal do kšeftu

  • Spolu s ďalšími mafiánmi bol pravou rukou Miroslava Sýkoru
  • Po smrti bossa sa dokonca stal šéfom zločineckej skupiny
  • Vyučený autoklampiar pred spravodlivosťou utekal tri roky
Róbert Lališ
Screenshot/Youtube/Mrs Mafia TASR/Branislav Račko
  • Spolu s ďalšími mafiánmi bol pravou rukou Miroslava Sýkoru
  • Po smrti bossa sa dokonca stal šéfom zločineckej skupiny
  • Vyučený autoklampiar pred spravodlivosťou utekal tri roky

Róbert Lališ, inak známy ako Kýbel, sa narodil 24. apríla 1964 v Bratislave. Je označovaný ako podnikateľ, no väčšine Slovákov je známy skôr ako šéf skupiny sýkorovcov. Stal sa ním po smrti Miroslava Sýkoru, ktorý bol zastrelený vo februári 1997. 

Lališ pochádza z bratislavskej Dúbravky. Má jedného brata a rozvedených rodičov. V detstve nebol veľmi výrazný, na sídlisku vyrastal ako bežné dieťa. Nízky chlapec nikdy nepôsobil ako človek, ktorý by dokázal vzbudiť rešpekt. Mnohí ľudia, ktorí sa s ním stretli, ho však považujú za nesmierne inteligentného, sčítaného a vzdelaného. 

Róbert Lališ
zdroj: Screenshot/Youtube/Mrs Mafia

Budúci boss podsvetia

V sýkorovskej hierarchii bol Lališ vysoko ešte za čias Miroslava Sýkoru. Po smrti bossa sa však dalo predpokladať, že skupina bude pokračovať aj naďalej. 

Najsilnejšie osobnosti zoskupenia sa zhodli na tom, že novým bossom bude Róbert Lališ. Do úvahy pripadal aj Ladislav Bališ, ktorý túto ponuku odmietol so slovami, že bude rešpektovať Lališa. Súhlasili aj Čongrády a Borbély.  To, že skupina urobila dobre, zistila už po veľmi krátkom čase. Lališovi sa podarilo prekonať smrť šéfa, prežiť vojny v podsvetí a rozšíriť svoj vplyv aj za hranice Bratislavy. 

Podľa slov niektorých policajtov bol Lališ dokonca lepším šéfom ako Sýkora. Zločineckú skupinu dokázal prepracovať, vďaka čomu ju niekoľkí označovali za najštruktúrovanejšiu. Nová éra sýkorovcov fungovala na princípe dvoch skupín – niektorí členovia sa dokonca navzájom vôbec nepoznali. 

Tímy taktiež rozdelil podľa teritórií, pričom každá oblasť mala vlastného šéfa. Bratislavu mal pod palcom Ladislav Bališ, Senec patril pod Petra Havašiho. Skupina sýkorovcov pozostávala zo 150 členov. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Youtube, Topky, Pravda, Webnoviny, SME, TERAZ, SME, Ján Petrovič - Slovenská mafia, Pluska

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá