Bill Gates vystriedal Sorosa, chce podľa konšpirátorov preriediť ľudstvo. Na internete sa ho zastáva geniálny virál

  • Bill Gates venoval 250 miliónov dolárov na boj proti koronavírusu a na vývoj vakcíny
  • Za posledné dva mesiace na neho aktívne útočia dezinformačné weby a stránky
soros gates
  • Bill Gates venoval 250 miliónov dolárov na boj proti koronavírusu a na vývoj vakcíny
  • Za posledné dva mesiace na neho aktívne útočia dezinformačné weby a stránky

Konšpirátori si našli nového Georga Sorosa. Zakladateľ Microsoftu Bill Gates je posledné mesiace terčom hoaxov a konšpiračných teórií.

Podľa nich vytvoril koronavírus a snaží sa z neho profitovať. Je dokonca spájaný so všetkými možnými teóriami, ktoré sa týkajú pandémie. Počas apríla bolo jeho meno spomenuté v konšpiračných článkoch 18 000-krát denne, píše NY Times.   

5G siete, čipovanie, profitovanie z úmrtí či obvinenia z diabolských plánov ako ovládnuť svet. Nejde však o sci-fi film, ale realitu. Ako to však pri konšpiráciách býva, pravda je úplne iná.

Roztrhnuté vrece s konšpiráciami

V roku 2015 Bill Gates na TED prednáške varoval pred potenciálne ohromujúcim počtom úmrtí, ktoré by mohla spôsobiť svetová pandémia. Ako sa koronavírus rozšíril do celého sveta, Gates prispel 250 miliónov dolárov na boj proti tejto chorobe a na vytvorenie vakcíny. A práve tieto dva faktory boli kľúčové k vytvoreniu konšpiračných teórií.  

Jeho otvorenosť a informovanosť o hrozbe, ktorú môže predstavovať globálna pandémia, považujú konšpirátori ako dôkaz, pretože o situácií hovoril pár rokov vopred.  Podľa nich jeho predpoklady znamenajú, že vedel o koronavíruse. Video z prednášky zaznamenalo za posledné týždne 28 miliónov pozretí.

„Jeden deň sa budeš zodpovedať za svoje činy… Ak chceš preriediť ľudstvo, prečo nezačneš so svojou ženou a deťmi… Ktoré nie sú zaočkované.“ To sú komentáre, ktoré ľudia pridávali k instagramovému príspevku Gatesa. V ňom ďakoval všetkým zdravotníkom, ktorí pomáhajú ľuďom.

Žiadny dôkaz

Nikde však nie je uverejnený jediný dôkaz, že by sa Gates snažil o zníženie populácie, alebo že by jeho deti neboli zaočkované. Naopak, významne prispieva k vývoju a dodávaniu vakcín po celom svete. Tieto vakcíny naďalej chránia ľudí pred chorobami, ktoré ohrozujú život, ako sú osýpky, či detská obrna.

Na druhej strane môžeme vidieť, čo sa stane, keď sa infekčný patogén šíri bez dostupnej vakcíny.

Na sociálnych sieťach predstavuje však Bill Gates hrozbu aj bez relevantných dôkazov. Napríklad podľa jednej teórie vyvíja vakcínu, aby ľuďom boli naočkované čipy. Takisto podľa ďalšej teórie stojí za 5G sieťami, ktoré majú šíriť koronavírus. A nakoniec,  spolu s ostatnými bohatými a mocnými ľuďmi využíva pandémiu ako prostriedok na zavedenie celosvetového poriadku a digitálneho ovládania.  

Jeho nadácia však pomáha po celom svete a neexistuje relevantný dôkaz, že by Bill Gates zapadal do konšpiračných teórií, ktoré sa šíria ako ďalšia katastrofa na sociálnych sieťach.

Posledné dni sa internetom šírili virálny príspevok. Ten sa Gatesa zastáva. Slovenskú verziu zdieľala napríklad aj satirická stránka zomri.

 

Prečo George Soros

Podobnosť medzi Billom Gatesom a Georgom Sorosom nie je náhodná. Obaja sú bohatí a mediálne známi. Soros taktiež podporuje svoju nadáciu Open Society Foundations (OSF), ktorá podporuje ochranu ľudských práv a rozvoj občianskej spoločnosti po celom svete.

Nebolo to tak dávno, kedy dezinformačné weby nepreberali nikoho iného, ako známeho finančníka Georga Sorosa, ktorý nie je vo svete dezinformácií nováčikom, ale naopak.

Podľa slovenských konšpiračných webov má byť údajne manipulátorom, ktorý riadi celý svet a jeho cieľom je rozvracať národy či posilňovať nelegálnu migráciu. Nič z toho však nie je pravda a jednalo sa len o vymyslené tvrdenia, ktoré boli vyvrátené. 

 Podobne ako Gates, aj Soros sa rozhodol finančne pomôcť počas pandémie. Na boj proti koronavírusu venoval rodnému Maďarsku milión eur.

Zdroje: nytimes.com, gatesfoundation.org, cnbc.com, forbes.com, businessinsider.com, dennikn.sk, opensocietyfoundations.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech