BLÍŽI SA STARTUP SUMMIT 2014 V Prahe

  • Konferencia, ktorá na jednom mieste spojí svet korporácií a startupov. Či už patríte k jednej alebo druhej skupine, je sa na čo tešiť. A vôbec, čo majú veľké korporácie spoločné so startupmi, ktoré často začínajú na nule? Všetko sa dozviete na mieste.
image_1402650917.jpeg
  • Konferencia, ktorá na jednom mieste spojí svet korporácií a startupov. Či už patríte k jednej alebo druhej skupine, je sa na čo tešiť. A vôbec, čo majú veľké korporácie spoločné so startupmi, ktoré často začínajú na nule? Všetko sa dozviete na mieste.

 

Hlavným posolstvom podujatia je uznanie novej súčasti startup ekosystému. Okrem startupov a angel investorov sa sem priplietli aj väčší giganti s vlastným štýlom hry. Biznis modely spoločností vytvárajú prepojenie s nápadmi prostredníctvom akcelerátorov, inkubátorov, interných inovačných programov alebo súťaží.  

Program sa začína už deň vopred na „predpodujatí“ Prague Crunch. Keby vám názov nič nenapovedal, sponzorom je TechCrunch. Zúčastnia sa ho aj novinári spomínaného časopisu, startupy vybrané na podujatie a ľudia, ktorí jednoducho chcú veci robiť a nie iba o nich hovoriť. Celkovo podujatie sľubuje dobrú atmosféru a možnosť nadviazať zaujímavé spolupráce. A úprimne si priznajme, pri čom inom sa zbierajú kontakty lepšie ako pri poháriku?

 

 

Otváracím rečníkom konferencie bude Julie Meyerová. Výsledky Google vyhľadávania sú jej vážne plné, tak tu len veľmi stručne. V roku 2000 založila spoločnosť Ariadne Capital a spolu so 62 zakladajúcimi podnikateľmi vytvorila nový model financovania „podnikateľov pre podnikateľov“. Asi najznámejšou spoločnosťou, ktorú istila, je Skype. Jej projektom je aj enterpreneurcountry, ktorá tvorí istý medzičlánok medzi inovátoromi a korporáciami. Pekne prepojenie s tohtoročným posolstvom konferencie.

 

 

Rozvrh konferencie je naozaj pestrý. Najprv prebehne networking na PragueCrunch, kde sa budú hostia môcť dozvedieť mnoho zaujímavostí od profesionálov. To najlepšie, samozrejme, na koniec. Zlatým klincom programu je vyjednávanie priamo na pódiu. Miestny podnikateľ a jeho právnik sa budú snažiť dosiahnuť najlepšiu možnú dohodu ohľadom rizikového kapitálu, ktorý môžu získať. Umožnia tak divákom nahliadnuť priamo do procesu získavania investície.

K dispozícií sú momentálne „early bird“ lístky za 75 eur. Aspoň zatiaľ. Partnermi podujatia sú napríklad Socialbakers alebo Wayra. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke podujatia.

 

Zdroje: startupsummit.cz, entrepreneurcountry.com, infotraveler.com, wayracee.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK