Brian Acton: Nezobrali ma do Facebooku a aj vďaka tomu som zarobil 4 miliardy

  • Aj keď išiel od jedného odmietnutia k druhému, aj keď zažíval neúspech, nikdy sa nevzdal, stále si držal svoj pozitívny postoj, stále to skúšal znova. A zarobilo mu to štyri miliardy dolárov.
Acton650
  • Aj keď išiel od jedného odmietnutia k druhému, aj keď zažíval neúspech, nikdy sa nevzdal, stále si držal svoj pozitívny postoj, stále to skúšal znova. A zarobilo mu to štyri miliardy dolárov.

Každému z nás sa to už stalo aspoň raz. Povedali ti to na pohovore, alebo ti prišiel mail, ktorý ti oznámil, že ťa nevybrali do práce, do ktorej si naozaj túžil. Vtedy prichádza ten pocit neúspechu a prázdna, s ktorým musíme bojovať a s ktorým bojoval aj Brian Acton po tom, ako ho odmietla spoločnosť facebook. Dokázal tieto pocity poraziť tak, ako by sme sa mali snažiť všetci, bez ohľadu na to, koľkaté odmietnutnie práve zažívaš, alebo ako veľmi to bolí.

V Brianovom tweete je cítiť bolesť z odmienutia, ale pozitívna energia preráža akékoľvek náznaky zúfalstva, či zatrpknutia, a pozitívny pohľad do budúcna prevažuje nad ostatnými.

twitter

foto: medium.com

Brian pracoval 11 rokov ako jeden z prvých zamestnancov spoločnosti Yahoo!, teraz sa však točil v kruhu odmietania a odchodov z rôznych start-upov v Sillicon Valley, odmietol ho facebook a neskôr potom aj Twitter. Brian mal v tomto období tesne pred štyridsiatkou, takže mal plné právo na to, aby pomaly prepadal panike z toho všetkého, predsa len, je iné mať 22 a hľadať si prácu a je iné mať 40 a nemať ju.

Brian si ale zachoval pozoruhodne optimistický postoj, čo je vidieť aj v jeho tweete. Nakoniec sa dali dokopy dvaja bývali zamestnanci Yahoo!, Brian Acton a Jan Koum, aby spolu založili spoločnosť WhatsApp. Takže teraz už mal titul Co-founder, ale žiadne príjmy ktoré by mu pokryli výdavky.

logo-promo

foto: whatsapp.com

Brianovi sa oplatilo bojovať a snažiť sa, keďže o niekoľko rokov predali WhatsApp spoločnosti facebook za 19 miliárd dolárov, Brianov podiel bol 4 miliardy, čo určite bolo príjemnou odmenou za jeho pozitívny postoj pri všetkých odmientutiach. Aj keď to už mohol vzdať, povedať, že je príliš starý, príliš odmietaný, príliš čokoľvek, ostal len príliš pozitívny a zapálený. Morál celého tohto príbehu je fakt, že nikdy nevieš, čo sa môže stať, ak si udržíš pozitívny postoj, jediné čo vieš je, že sa nestane nič, ak sa vzdáš. Ale ak vydržíš, tak sa to prelomí a prídu tie dobré časy. Tak ako aj u Briana.

whats-app_1024x576

foto: forbes.com

Zdroj: medium.com, zdroj prezentačnej fotografie: adweek.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech