Český Avast kupuje Inmite za obrovskú sumu!

  • Spoločnosť stojaca za jedným z najznámejších antivírusov kupuje české vývojárske štúdio Inmite. Cena sa vraj pohybuje medzi 2 až 4 miliónmi Eur.
image_1406211389.png
  • Spoločnosť stojaca za jedným z najznámejších antivírusov kupuje české vývojárske štúdio Inmite. Cena sa vraj pohybuje medzi 2 až 4 miliónmi Eur.

„Nové zákazky už firma brať nebude a zamestnanci Inmite sa stanú zamestnancami Avast. Našim základom sú projekty z oblasti bezpečnosti. Takže aj projekty Inmite sa budú týkať hlavne bezpečnosti, „hovorí prevádzkový riaditeľ Avast Ondřej Vlček. 

Štúdio Inmite sa doteraz zameriavalo predovšetkým na český a slovenský trh, ale s novým majiteľom získa aj globálne ambície. Niektoré jej aplikácie už určite poznáte.

Prevádzkový riaditeľ firmy AVAST Ondrej Vlček.

Vývojársky tím navyše experimentuje nielen s mobilmi, ale aj ďalšími hračkami ako Google Glass, Oculus Rift, alebo bezdotykovým ovládaním Leap Motion.

Tím 40 ľudí teraz bude Avast pomáhať predovšetkým v bezpečnostnom softvéri. Avast už dávno nie je len desktopový balík pre ochranu počítača, ale zameriava sa aj na mobily a tablety s Androidom alebo iOS. Okrem antivírusu a firewallu vie nájsť stratené zariadenie, filtrovať hovory, mobily vzdialene spravovať a ovládať, zaoberá sa tiež zálohou dát alebo zabezpečenými VPN sieťami.

Zakladatelia startupu Inmite

„CVC má obrovské množstvo kontaktov, otvára nám dvere na mnohých miestach. V portfóliu CVC je veľa firiem, s ktorými dáva zmysel uzavrieť partnerstvo, „vysvetľuje Vlček vstup investora.

Už v vlani Avast získal dve spoločnosti. Inmite je prvou tohtoročnou akvizíciou, ale nemusí byť poslednou. „Pozeráme sa na ďalšie príležitosti,“ hovorí Vlček bez ďalších podrobností.

Tento rok v marci do Avast vstúpila americká skupina CVC Capital, ktorá je teraz podľa dostupných informácií najväčším akcionárom. Podiel ani investovaná čiastka neboli zverejnené, ale podľa CVC transakcie celú firmu ocenila na miliardu dolárov.

Kancielárie Inmite.

Zdroj: ihned.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech