Český TechSquare čakajú na prelome rokov veľké zmeny

  • Tak ako to na konci roka býva, každý hodnotí aký bol starý rok a čo by sa dalo do toho nového zmeniť, vylepšiť. V rámci tohto vyhodnocovania sa aj pražský startup inkubátor TechSquare rozhodol zmenu celkovej stratégie svojho fungovania.
image_1418213325.png
  • Tak ako to na konci roka býva, každý hodnotí aký bol starý rok a čo by sa dalo do toho nového zmeniť, vylepšiť. V rámci tohto vyhodnocovania sa aj pražský startup inkubátor TechSquare rozhodol zmenu celkovej stratégie svojho fungovania.

Techsquare bol doteraz vnímaný ako prémiový startup inkubátor, čo sa ale jeho majitelia chystajú zmeniť. Ich plánom je rapídne posilniť komunikáciu s veľkými korporáciami a umožniť im ľahší prístup k mladým ,kreatívnym a nádejným tímom a projektom. Cieľom tejto zmeny je prepojiť svet začínajúcich podnikateľov a veľkých korporácií.

 

 

 

Od januára 2015 sa udejú zmeny v personálnom rozložení. Doterajší konateľ Ctirad Kaftan sa bude po novom venovať administratívnemu riadeniu a celkovému chodu inkubátora. Obchodné záležitosti, udržovanie vzťahov so startupmi a rozvíjanie vzťahov s korporáciami a ostatnými partnermi bude mať na starosti prichádzajúca Veronika Peterková.

 

 

Najväčšou zmenou je odchod doterajšej riaditeľky a zakladateľky TechSquare Petry Hubáčovej. „Techsquare potrebuje pre svoju premenu a novú stratégiu aj čerstvý vietor do plachiet. Verím, že novej stratégií môžem byť aj naďalej nápomocná, ale s investormi sme sa dohodli, že na konci tohto roka odídem z TechSquare“, povedala Petra Hubáčová, ktorá za 5 rokov svojho pôsobenia vybudovala TechSquaru zvučné meno na českej ale aj zahraničnej startupovej scéne.

 

Svoj odchod Petra komentovala aj na Facebooku so slovami:

„TSQ mi hodne dal, vzal, a jeste vic naucil. Poznala jsem spoustu skvelych lidi, ale i lidi z „druheho brehu“. Kazdy z nich me nekam posunul a DIKY vsem za to. Zazila jsem hodne radosti, ale i bezesnych noci. Mám spousty vtipnych historek, ale i tech „k placi“. Naucila jsem se hodne o lidech a to, ze vse stoji a pada prave na lidech… poznala jsem vic sama sebe..zjistila, jake mam hranice, ktere jsem bohuzel nekolikrat prekrocila… Zvladla jsem veci, ktere by me nikdy nenapadly, ze zvladnu a pri pohledu do zpetneho zrcatka i nezvladla veci, o kterych si ted rikam, jak jsem mohla takovou blbost udelat
A ted je cas jit zas o krok dal…a naucit se zas neco noveho“.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech