Cestovanie a biznis? Nie je to ľahké, ale dá sa to

  • Cestovať medzi rôznymi krajinami, užívať si krásy sveta a starať sa o svoj biznis sa dá. Mnohí to dokázali, aj keď treba spomenúť, že to nie je také jednoduché ako by sa to mohlo zdať.
nomad
  • Cestovať medzi rôznymi krajinami, užívať si krásy sveta a starať sa o svoj biznis sa dá. Mnohí to dokázali, aj keď treba spomenúť, že to nie je také jednoduché ako by sa to mohlo zdať.

Ako je teda možné začať s biznisom a pritom zostať zároveň aj slobodný a isť si kam len chceš? Veľa cestovateľov, ktorí to dokázali robia jeden z nasledujúcich 5 biznisov

 

1. Coaching a konzultácie

Bod číslo 1 je pravdepodobne najčastejšou voľbou. Je to na začiatok hlavne finančne nenáročné a môžeš sa tomu venovať naozaj odkialkoľvek, čo je na druhej strane aj nevýhodou, pretože z časového hľadiska budeš pri výbere klientov limitovaný regiónom, v ktorom sa nachádzaš.

Na druhej strane možnosti sú nekonečné: marketingový konzultant, biznis coach, copywriter alebo učiteľ jazykov.

large

 

2. Informačné produkty a programy

S informačnými produktmi v podstate premieňaš svoju službu na konkrétny produkt. Môže sa jednať o elektronické knihy, online kurzy alebo vernostný program. Predstavujú medzi krok pre tých, ktorí podnikajú s úmyslom posunúť svoj biznis na vyšší level. Ich najväčšou výhodou je, že slúžia nekonečnému počtu ľudí.

 

3. E-Commerce

Pri prvom počutí sa to zdá ako nezmysel, nakoľko potrebuješ mať fyzické zásoby. Je to však len o správnom biznis partnerovi.

Napríklad drop shipping je ideálny spôsob. Jedná sa o spoluprácu s dodávateľom, pri ktorej zverejníš jeho produkty na webe a predáš ich zákazníkovi. To je všetko, žiadne veľké investície, zásoby, riziko.

Potrebuješ len pripojenie na internet a môžeš ísť na to!

8181857525_cd02bd0cbf_b

 

4. Affiliate Marketing

Ľudia venujúci sa tomuto biznisu zväčša nemajú veľmi dobrú povesť a často bývajú označovaní ako podvodníci alebo špekulanti. Títo však predstavujú len malú vzorku z veľkého počtu online marketérov, ktorí majú spravidla dobré meno.

Ak sa teda Affiliate Marketing vykonáva poctivo, jeho výsledkom môže byť celkom pekná kôpka penazí. Medzi jeho hlavné výhody patrí: nemusíš vytvárať vlastný produkt, nepotrebuješ štartovací kapitál, pracuješ odkiaľ chceš.

 

5. Software

Viacero podnikateľov zo sveta technológií podporuje toto smerovanie. Joel Gascoigne napríklad sníva o vytvorení celosvetového tímu, ktorý si buduje prostredníctvom svojej spoločnosti Buffer.

Rype zasa spája native speakerov so študentmi s cieľom dosiahnutia rýchlejšieho naučenia jazyka. Napriek niektorým skeptickým pohľadom sa považuje remote working za trend budúcnosti, aj keď je treba poznamenať, že sa nejedná o model vhodný pre každú spoločnosť.

Man-in-hammock

Zdroj: Business Insider

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech