Chatujeme stále viac

  • V aplikáciách na posielanie správ trávime čoraz viac času, Facebook Messenger má iPadovú verziu a Vine začal počítať slučky.
image_1404890454.jpeg
  • V aplikáciách na posielanie správ trávime čoraz viac času, Facebook Messenger má iPadovú verziu a Vine začal počítať slučky.

Chatovacie aplikácie na vzostupe

Rýchle posielanie správičiek po internete bude (je) next big thing. Že rôzne aplikácie tohto charakteru majú bežne stovky miliónov užívateľov, už vieme. Naviac v nich ale trávime čoraz viac nášho času.

Vraj až o 203 % viac ako v minulom roku. Konkrétne je to napríklad pre známy WhatsApp 195 minút týždenne. Facebook Messenger má len slabých 21 minút. Máme ich stále pri sebe, trávime v nich obrovské množstvo času a využívame ich na osobný kontakt. Žeby ideálna reklamná platforma pre rok 2015?

 

Facebook Messenger pre iPad

Vlastníkom tabletu od Applu doteraz FB nedoprial plnohodnotný zážitok z chatovania. Riešiť sa to dalo externou aplikáciou, najväčšia sociálna sieť sveta si ale zaslúži originál.

Messenger pre iPad má prepracované rozhranie, ktoré konečne využíva veľký displej. Nie je ochudobnený ani o funkcie – má stickers, skupinové chaty a môžete cez neho „telefonovať.“ Chýba mu len možnosť rýchlo pridať do rozhovoru selfie či natočenie krátkeho videa jedným tlačidlom.

 

Loop Counts – nové počítadlo vo Vine

YouTube má prehratia, fotky majú pozretia a Vine odteraz má počítadlo slučiek. Alebo radšej ostaneme pri originálnom výraze „loop.“

Jeden loop je jedno kompletné prehratie krátkeho videjka. Keďže sa ale Viny stále opakujú, jeden užívateľ môže na jedno posedenie videu do štatistík pridať hneď niekoľko loopov. Celkový počet loopov sa potom objaví pri jednotlivých snímkach v mobilných aplikáciách aj na webe.

Loopy sú skvelym počítadlom pre roztriedenie zrna od pliev. Ak totiž niekto vydrží jednej sérii pohyblivých obrázkov prirátať trebárs 50 loopov, musí ísť o fakt kvalitný kúsok.

Zdroj: visibility

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech