Chcete pracovať pre Facebook? Toto by ste mali spĺňať

  • Práca vo Facebooku je snom nejedného z nás. Mnohokrát nie sú hlavným motivátorom ani peniaze, ale prestíž, ktorá sa spája s miestom vo Facebooku.
image_1421101623.jpeg
  • Práca vo Facebooku je snom nejedného z nás. Mnohokrát nie sú hlavným motivátorom ani peniaze, ale prestíž, ktorá sa spája s miestom vo Facebooku.

 

Tajomstvo ako Facebook vyberá svojich zamestnancov a čo by ste mali spĺňať, aby ste dostali šancu pracovať pre Facebook prezradila Ciara Brocklebank, ktorá je zodpovedná za nábor nových IT zamestnancov.

 

Ľudia sú schopný čohokoľvek, aby dostali prácu vo Facebooku. Na stole mi denne končí niekoľko stovák životopisov a je pre mňa poslaním vybrať tých správnych. Pracujeme s tými najlepšími a najbystrejšími ľudmi v obore a množstvo z nich sa časom stali aj mojimi dobrými priateľmi. Takže čo by mohlo byť lepšie ako pracovať na to čo vás baví a navyše s ľuďmi, ktorí sú aj vašimi dobrými priateľmi?“, hovorí Ciara Brocklebank.

 

 

Jedným z dôvodov, prečo chcú ľudia pracovať vo Facebooku je samozrejme aj finančné ohodnotenie. Úplne bežne sa stretnete s tým, že ročný plat zamestnanca je viac ako 100 000 amerických dolárov ročne.

 

Takže čo by ste mali spĺňať, aby ste mali šancu stať sa zamestnancom Facebooku?

 

„Neustále hľadáme nové a nové talenty, čo v konečnom dôsledku podporuje aj pracovné prostredie v našej spoločnosti. Máme náročný proces hodnotenia kandidátov, od ktorých očakávame technické znalosti a hlad po nových vedomostiach. Ďalšou požiadavkou je vášeň pre prácu, ktorá ma dosah na miliardu ľudí po celom svete. “, povedala Ciara Brocklebank.

 

 

Už len prejsť prvým kolom výberového procesu je nesmierne zložité. Ciara Brocklebank prezradila, že vždy hľadá v životopise niečo nezvyčajné, čo ju zaujme. Ruka v ruke ide podľa jej slov aj vaše akademické zázemie, relevantné pracovné skúsenosti, či zaujímavé vedľajšie projekty, ktoré dokážu tiež značne zavážiť.

 

Ak prejdete prvým kolom výberového procesu môžete si zagratulovať, už aj to je úspech. Ďalej nasleduje už kolo osobných pohovorov, počas ktorých prebieha aj náročné testovanie kandidátov a ich znalostí. Pokojne sa vám môže stať, že pohovory budú mať päť či šesť kôl, plus ďalšie video pohovory, či telefonáty. Test je vždy prispôsobený danej pozícií a oboru, ktorého sa pozícia týka.

 

 

O náročnosti týchto testov svedčí aj to, že Facebook sám ponúka prípravné kurzy na pohovory. Táto príprava zahŕňa rôzne tipy a triky ako uspieť na pohovore, čí falošné testy a hrané pohovory.

 

Takže je jasné, že ak chcete získať prácu vo Facebooku, musíte preukázať vášeň a oddanosť tejto práci, vydať zo seba 200% a hlavne musíte presvedčiť náborových manažérov o tom, že urobili veľkú chybu, keď vás nechali odísť.

 

 

zdroj: BI, AllFacebook

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech