Čoskoro budeme môcť lietať ako Silver surfer z Fantastickej štvorky

Ľubica Račeková / 7. februára 2016 / Tech a inovácie

Dnes je už možné takmer všetko…

1

 

Doteraz bolo možné surfovanie len na vode, čoskoro však prichádza aj iná možnosť. Surfovanie vo vzduchu. Niečo podobné ako vo filme Fantastická štvorka! Či už máte film radi, alebo nie, tento nový vynález vás pravdepodobne zaujme.

2

 

Toto dobrodružstvo dostalo anglický názov Wingboarding. V tomto adrenalínovom športe potrebujete špeciálnu dosku a lietadlo, ktoré vás bude niesť za sebou. Za celým projektom je inžinier Aaron Wypyszynkski. Ktorý hovorí, že vytváranie takýchto projektov nie je pre neho práca, ktorú musí vykonávať od rána do piatej, ale koníček.

Na tomto konkrétnom však pracuje po nociach: ,,Pracujem štandardne každý deň ako palubný inžinier, potom sa vraciam domov k žene a synovi a keď zaspia, ja idem do dielne a do noci realizujem svoje sny.“

 

Aaron Wypyszynkski už zhotovil zmenšený model dizajnu pre testovanie aerodynamiky. Na prvý hotový prototyp potrebuje získať 275 000 dolárov. Jeho webová stránka ponúka videá ukazujúce model v akcii a tvrdí, že už čoskoro sa budeme môcť vďaka jeho výtvoru priblížiť k nebu. Verí tiež, že z „Wingboardingu“ sa môže stať populárny šport, súčasťou ktorého bude aj padák na chrbte.

302062F700000578-0-image-a-6_1452690330053456Vedelisteže.sk

Zdroj: vedelisteze.sk, zdroj titulnej fotografie: letmedownload.it

Pridať komentár (0)