crafting plastics! studio prináša novú limitovanú kolekciu okuliarov z bioplastov

  • Už dnes predstaví crafting plastics! studio svojú prvú predajnú ready-to-wear kolekciu okuliarov vyrobených z novej generácie plastov z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú navyše 100% biodegradovateľné.
core
craftin plastic
  • Už dnes predstaví crafting plastics! studio svojú prvú predajnú ready-to-wear kolekciu okuliarov vyrobených z novej generácie plastov z obnoviteľných zdrojov, ktoré sú navyše 100% biodegradovateľné.

crafting plastics! studio bolo založené v roku 2016 dizajnérmi Vlastou Kubušovou a Miroslavom Králom a momentálne sídli v Bratislave a Berlíne. Jedným z východísk pre založenie štúdia bol aj Vlastin výskum v rámci magisterskej práce v Berlíne, skúmajúci problematiku udržateľnej a transparentnej produkcie v módno odvetví. Dizajnérov motivuje príležitosť rozmýšľať nad produktom od samotného spracovania až po jeho úplný koniec.

Zobraziť celú galériu (8)
zdroj: craftin plastic

Počas posledných 3 rokov, spolupracuje crafting plastics! studio s vedcami zo Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave na vývoji bioplastu, ktorý neobsahuje žiadnu ropu, no napriek tomu má skvelé vlastnosti a trvanlivosť. Pevný a pružný po celú dobu životnosti sa tento bioplast dokáže plne rozložiť za zlomok času v porovnaní s ropnými plastmi, a to bez zanechania negatívneho dopadu na životné prostredie.

Táto kolekcia ja nasledovníkom prvej kolekcie prototypov (Collection 1), ktorá bola predstavená verejnosti na výstave v Miláne, v roku 2016. Nová Collection 2 reprezentuje technologický pokrok. Vytvorená prostredníctvom 3D tlače ponúka táto kolekcia celú škálu vlastných  dizajnov z monomateriálu.

 

Ambíciou crafting plastics! studio je vytvoriť kolaboratívnu platformu ponúkajúcu jednotlivcom aj spoločnostiam z rôznych oblastí možnosť materiál otestovať, prípadne aplikovať do vlastnej produkcie. Odvážne, s víziou a bez kompromisov, tak buduje crafting plastics! studio cestu k produktovému dizajnu s udržateľným materiálom budúcnosti.

Nová kolekcia

Naša prvá predajná ready-to-wear kolekcia je vyvinutá výlučne s využitím bioplastu, ktorého vývoju crafting plastics! studio a vedci zo Slovenskej Technickej Univerzity niekoľko rokov. Vďaka svojej organickej štruktúre sú rámy okuliarov v správnych podmienkach ľahko rozložiteľné. Materiál je farbený prirodnými pigmentami z morský rias či potravín. Kolekcia prichádza v 4 dizajnoch a 4 farebných prevedeniach (nude, mysterious bluse, bohemian green, ). Vďaka našej 3D technológií tlačenia sme schopní zredukovať množstvo odpadového materiálu až na 90% v porovnaní s tradičnými technológiami.

 

Crowdfundingovú kampaň crafting plastics! studia môžeš od dnes podporiť na Kickstarteri.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech