Credo Ventures investuje do víťaza Pioneers Festivalu 2014

  • Najnovšou investíciou českého Credo Ventures sa stal víťaz posledného Pioneers Festivalu. Je ním chorvátsky startup Oradian, ktorý sa zaoberá vývojom unikátneho riešenia v oblasti finančnej inklúzie pre krajiny tretieho sveta.
image_1432151990.png
  • Najnovšou investíciou českého Credo Ventures sa stal víťaz posledného Pioneers Festivalu. Je ním chorvátsky startup Oradian, ktorý sa zaoberá vývojom unikátneho riešenia v oblasti finančnej inklúzie pre krajiny tretieho sveta.

 

Spoločnosť Oradian vyvíjajúca technologickú platformu pre mikrofinančné inštitúcie dostala financovanie od spoločnosti Credo Ventures, Playfair Capital, DayOne Capital, Esther Dyson, Moaffak Ahmed and Pule Taukobong (Africa Angels Network). Súčasná investícia bude slúžiť „k ďalšej expanzii v západnej Afrike a na rozšírenie tímu v Záhrebe a Nigérii“, hovorí Antonio Šeparović, zakladateľ a CEO Oradianu.

 

 

Oradian bol založený v roku 2012 Antoniom Šeparovićom, Andrewom Mainhartom, Julianom Oehrleinom a Onyeka Adibelim. Všetci štyria spoluzakladatelia predtým pracovali v oblasti mikrofinancovania v subsaharskej Afrike, juhovýchodnej Ázii, Európe a Latinskej Amerike. Na základe vlastných skúseností s technologickými nedostatkami tamojších inštitúcií mikrofinancovania, spojili títo štyria zakladatelia svoje sily pre vytvorenie vlajkového produktu Instafin. Instafin je cloudová core-banková platforma, ktorá radikálne mení možnosti týchto inštitúcií, umožňuje im využitie nových technológií a podporuje tak širšie finančné začlenenie ich koncových zákazníkov.

 

 

„Vďaka skúsenému tímu profesionálov z odboru veríme, že Oradian má šancu sa stať vedúcim poskytovateľom core-bankovej platformy pre MFI. A v zásade tak uľahčiť prístup k formálnym finančným službám 2,5 miliardy jedincom po celom svete.“ Povedal Jaroslav Trojan, Credo Ventures.

Sme nadšení z možností, ktoré naša technológia ponúka a najmä z jednoduchosti a praktickosti jej využitia v oblasti, ktorá je veľmi problematická – oblasť tzv. Finančnej inklúzie“, ​​uvádza Šeparović. „Táto investícia bude slúžiť na posilnenie našej expanzie nielen v domácej Nigérii, ale aj v ďalších štátoch západnej Afriky. Získané prostriedky ďalej využijeme na zdokonaľovanie našej platformy, ponúkaných technologických riešení a možností integrácie tretích strán.“

 

zdroj: Credo Ventures

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech