Das Keyboard 5Q ti uľahčí prácu veľmi štýlovým spôsobom

  • Klávesnica nemusí byť len vstupným zariadením.
97fe2b1c5f8ab84e6c485154464dfca9_original
  • Klávesnica nemusí byť len vstupným zariadením.

Das Keyboard je spoločnosť, ktorá má na svedomí niektoré z najpôsobivejších mechanických klávesníc. Pravdepodobne si už o nich počul, alebo možno klávesnicu od nich aj používaš. Ak máš rád prispôsobenie a klávesnicu, ktorá dokáže urobiť oveľa viac, než len písať slová, určite sa pozri na Das Keyboard 5Q.

087d17d02a8eed5c7e833597d4e0c353_original

foto: kickstarter.com

5Q je cloudovo pripojená, open API RGB mechanická klávesnica, ktorú si momentálne môžeš objednať cez kampaň na Kickstarteri. Nielen, že si na nej môžeš prispôsobiť farbu podsvietenia pre každú klávesu cez internet, ale je schopná aj prenášať informácie priamo na klávesnicu. Napríklad, ak potrebuješ stihnúť niečo do určeného termínu, môžeš si pre niektorú klávesu nastaviť farbu, ktorá sa bude s blížiacim termínom meniť a už pri pohľade na klávesnicu budeš približne vedieť, koľko času ešte máš.

API je otvorená pre vývojárov, takže možnosti sú nekonečné. Blikanie klávesy keď ti príde email, zmena farby klávesy podľa teploty procesora… všetko na čo si len spomenieš, je možné. Tvorcovia pripravujú tiež komunitnú webstránku, kde vývojári budú môcť zdieľať svoje open source widgety pre ovládanie svetelných efektov.

Klávesnica tiež obsahuje špeciálne Gamma Zulu spínače od spoločnosti Omron, ktoré znesú 100 miliónov stlačení. Model 5Q ich má dohromady 104. Pod každým tlačidlom je RGB LED trubička, ktorá je niekoľkonásobne jasnejšia ako ostatné na trhu. To sa zíde, pretože podstatou je, aby klávesy boli pútavé a rôznofarebné.

Das Keyboard je predovšetkým o tom, aby ti pomohla pracovať efektívnejšie, a zdá sa to ako celkom dobrá investícia, ak hľadáš spôsob ako robiť veci oveľa rýchlejšie. Ak máš na jednu zálusk, môžeš si ju ešte zaobstarať v úspešnej kampani na Kickstarteri. Tvorcom sa podarilo vyzbierať už takmer pol milióna dolárov, pričom nastavený cieľ bol 100 000 USD. Cena po skončení kampane sa má pohybovať na úrovni 229 dolárov, ale cez Kickstarter ju môžeš mať už za 139, tak neváhaj, do skončenia kampane ostáva už iba pár dní.

2a2110adf78068d500892fe765767540_original

foto: kickstarter.com

zdroj: kickstarter.com, zdroj titulnej fotografie: kickstarter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech