DeLorean sa vracia do výroby s 300-koňovým motorom

  • Skvelá správa pre skalných fanúšikov filmu Návrat do budúcnosti. Čoskoro si budú môcť kúpiť „nový“ DeLorean.
1a
  • Skvelá správa pre skalných fanúšikov filmu Návrat do budúcnosti. Čoskoro si budú môcť kúpiť „nový“ DeLorean.

Vďaka zmene amerických zákonov sa ikonický DeLorean vráti do budúcnosti (presnejšie do roku 2017). Tento zákon oslobodzuje výrobcov malých sérií automobilov od bezpečnostných požiadaviek uplatňovaných pre väčšinu nových automobiliek.

delorean-2015-096

 

Zákon sa vzťahuje len na „repliky“ vozidiel, čiže autá, ktoré sa podobajú na iné vozidlo vyrobené pred aspoň 25 rokmi. Môžu to byť napríklad slávne „ameriky“ ako Shelby Cobra, Mustang z roku 1965 alebo aj DeLorean.

DeLorean Motor Company, ktorá získala to, čo zostalo z pôvodného výrobcu sa v súčasnej dobe zameriava na opravy a reštaurovanie všetkých DeLoreanov, ktoré jazdia po svete. Ale teraz, vďaka tejto špeciálnej legislatíve môže spoločnosť využiť svoje milióny továrenských dielov (a niektoré, ktoré boli vytvorené podľa pôvodných plánov) na stavbu nových DeLoreanov s motorom od externého dodávateľa.

RearView

 

Nákup motora od dodávateľa je zásadný z dvoch dôvodov. Po prvé, umožňuje autám splniť emisné požiadavky, a tiež poskytuje oveľa väčší výkon ako originálna verzia z pred 30 rokov. Spoločnosť tvrdí, že skúma rad možností motorov, všetky s výkonom medzi 300 a 400 konskými silami. To je veľký skok oproti pomerne lenivej 130 koňovej jednotke, ktorá bola v origináli. Priemer diskov sa tiež zväčší z pôvodných 15-palcových na 17 alebo 18-palcové.

Na to, aby mohli nové autá začať schádzať z montážnej linky treba ešte prejsť kopou byrokracie, avšak za predpokladu, že sa úradníci posnažia, môžeme očakávať zahájenie montáže  nových vozidiel v prvom štvrťroku 2017. Cena nového modelu sa má pohybovať medzi 80 000 až 100 000 dolármi (73 000 – 91 000 eur).

Bildschirmfoto-2015-10-22-um-11.52.19

Zdroj: theverge.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie