Ako dostať tisíc eur za nápad?

  • Na Slovensku nie je práve ľahké realizovať vlastné inovatívne projekty. Na našu malú krajinu je tu priam neúmerne veľa ľudí s iniciatívou a dobrými nápadmi. Zväčša to však začne a aj skončí len pri samotnom nápade.
gesto
  • Na Slovensku nie je práve ľahké realizovať vlastné inovatívne projekty. Na našu malú krajinu je tu priam neúmerne veľa ľudí s iniciatívou a dobrými nápadmi. Zväčša to však začne a aj skončí len pri samotnom nápade.

Nie ja sa čomu diviť, štát podporuje iniciatívu ľudí len ojedinele. Keď sa aj niečo objaví, zastaví ťa nekonečný byrokratický proces a si znova na začiatku. Bez štartovacieho kapitálu je začiatok nového projektu priam nereálny, pokiaľ sa práve nevenuješ štrikovaniu svetrov.

Našťastie, nádej umiera posledná. Ak máš nápad, ktorý stojí tisíc eur, máš šancu ich získať. Pýtaš sa, kto by mi len tak cez noc navyšoval budget projektu z nuly na tisíc eur? Ak máš v hlave myšlienku, vďaka ktorej môžeš pomôcť svojmu mestu alebo komunite v ňom, je tu niečo pre teba. Raiffeisen banka sa rozhodla so svojim projektom Gesto pre mesto podporiť unikátne nápady v 42 mestách Slovenska.

Ak sa tvoje nápady týkajú  skvalitnenia prírodného a sociálneho prostredia, práve teraz máš šancu zapojiť sa do tejto výzvy. Ak vieš, ako by sa dalo pomôcť mestu, v ktorom žiješ, komunite alebo aj organizácii, neváhaj a využi svoju šancu. Do 15. februára môžeš prihlásiť svoj projekt online na www.gestopremesto.sk.

Kreatívnym myšlienkam sa medze nekladú. Máš nápad na nové ihrisko alebo vieš o parku v tvojom okolí, ktorý potrebuje zmenu? Žiaden problém, dôležité je však niečo pre to urobiť. Kedy začať, ak nie práve pri takejto príležitosti?

zdroj fotografie:fotolia.com

Ak pracuješ alebo študuješ v objekte, v ktorom máte maximálne jednu kvetinu na chodbe, vieš že to nie je bohviečo. Zelené plochy sa začínajú akosi vytrácať alebo sú často zanedbané a nedá sa na ne ani pozerať. Aj takýto problém sa dá vyriešiť, ak máš dobrú myšlienku a chuť to zmeniť a nie sa len nečinne prizerať a nadávať ako väčšina Slovákov.

Môžem prihlásiť svoj projekt aj ja?

Zapojiť sa môžeš spolu so svojim tímom, ak patríte medzi:

  • materské, základné a stredné školy;
  • mimovládne neziskové organizácie;
  • mesto alebo obec;
  • verejné inštitúcie, ktoré sa zameriavajú na verejnoprospešný účel.

 

Môžem hlasovať o tom, kto sa stane víťazom?

O prihlásených projektoch bude prebiehať hlasovanie členov poroty zloženej z ľudí, ktorí sa v danom meste venujú verejnej činnosti. Za každé mesto môže postúpiť 5 projektov, za ktoré bude mať možnosť hlasovať verejnosť. Celý proces prihlásenia projektu, ako aj verejného hlasovania, pritom prebehne online, na oficiálnej stránke www.gestopremesto.sk.

V mestách po celom Slovensku môže, aj vďaka tebe, vzniknúť niečo, za čo ti bude vďačné veľké množstvo ľudí. Ak myslíš „out of box“, chyť sa príležitosti a pokús sa veci zmeniť. Buď nad touto ponukou len mávneš rukou a budeš čakať na ideálny okamih, ktorý nikdy nepríde alebo sa zapojíš do projektu a začneš budovať niečo, čo ľudia len tak ľahko neprehliadnu.

zdroj titulnej fotografie:fotolia.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech