Drone’n’Base – pretekárske drony, ktoré sú konečne zaujímavé!

Rišo Néveri / 30. septembra 2015 / Tech a inovácie

Partia šiestich slovenských chalanov pozrela na dron a povedala: nuda.. ale má to potenciál! Dali hlavy dokopy a vytvorili niečo skutočne jedinečné, na čo sme čakali od prvého dronu. Spoločenskú hru, kde ovládaš drony veľkosti dlane, súperíš s kamošmi, pretekáš, strielaš sa a užívaš si kopec srandy! Monopoly máme ťa radi, ale odteraz patríš na povalu!

 

Prvá multiplayer hra s menom Drone’n’Base zmení tvoju predstavu o dronoch. Kludné lietanie na poli nerieš. Chalani skombinovali prvé pretekársko-bojové drony veľkosti dlane a interaktívne základne, čím vytvorili unikátne závody. Každý pretekár ovláda jeden dron a snaží sa ho dostať do cieľa, pričom musí prekonať rôzne prekážky, zostreliť súpera, alebo preletieť checkpointmi, ktoré sú tvorené základňami. Neviem ako vy ale pretekárske autíčka som miloval.. Toto je však úplne iný level, ako keby ste ich preklopili do priestoru a natankovali Red Bullom. Stačí mi toto video a viem, že Drone’n’Base kupujem!

 

 

Každý dron má zabudované infračervené delo a snímač, ktorý kontroluje, či bol dron zasiahnutý. Hráči teda dokážu strielať neviditeľné lúče po ostatných pretekároch a vylepšovať si tým pozíciu. „Brácho, nezlob se!“ Ovládanie dronov je jednoduché, keďže je riešené pomocou aplikácie v smartfóne, či tablete. V aplikácii si pred každým závodom môžeš skontrolovať stav dronu, informácie o závode, typ závodu, svoje zbrane a po ukončení uvidíš svoj čas jazdy a umiestnenie. (Upozorňujem, že sa zvýši premávka dronov po kanceláriách.)

 

K dispozícii sú dokonca viaceré herné módy. Môžeš hrať dobre známu taktiku „Capture the flag“, kedy musíš získať súperovu vlajku alebo mu obsadiť základne, dať si s kamošom duel jeden na jedného, alebo sa zúčastniť pretekov, ktoré sú obohatené o mnohé prekážky. Súčasťou Drone’n’Base sú interaktívne základne, ktorých využitie je naozaj pestré. Každá základňa môže simulovať prekážku, bombu, štafetu, môže slúžiť ako terč, alebo „opraviť“ poškodený dron laserovým lúčom.

 

 

Tím Drone’n’Base

 

Asi prvá vec, ktorá ma napadla bola malá výdrž batérií dronov. Každý dron skrýva 350mAh batériu, vďaka ktorej dokážu drony lietať až 7 minút. Nie je to síce pol dňa ale na preteky to absolútne stačí. Za 7 minút dokáže taký dron uletieť dostatok kôl a keď závod skončí, stačí batériu jednoducho vymeniť. Chalani získali už viaceré ocenenia medzi nimi aj Global Student Entreprenur Award vo Washingtone. Drony si môžeš objednať na tomto odkaze.

 

Zdroj: dronenbase.com

Pridať komentár (0)