Elon Musk a jeho veľké plány, ktoré posunú ľudstvo o krok vpred

  • Za posledný týždeň prišiel Elon Musk s viacerými novinkami, ktoré bezpochyby ohúrili celý svet. Zdá sa, že Elon sa stáva jedným z lídrov, ktorí sa snažia posunúť tento svet zase niekam ďalej.
image_1421512321.jpeg
  • Za posledný týždeň prišiel Elon Musk s viacerými novinkami, ktoré bezpochyby ohúrili celý svet. Zdá sa, že Elon sa stáva jedným z lídrov, ktorí sa snažia posunúť tento svet zase niekam ďalej.

 

Projekt „Hyperloop“

 

O projekt Hyperloop sa začalo prvý krát hovoriť už v roku 2013. Jedná sa o ultra high-speed dopravný systém, ktorý by dokázal oveľa jednoduchšie a hlavne rýchlejšie prepraviť ľudí z bodu A do bodu B.  Informácie o tomto projektu sú však veľmi strohé. Jediné, čo nám trochu odkrýva tento projekt sú Elonove tweety:

 

„Projekt Hyperloop by mal byť realizovaný v Texase a z počiatku by sa malo jednať o vybudovanie skúšobnej trate“

„Do projektu Hyperloop by mali byť zapojené aj študentské tímy prostredníctvom akejsi ligovej súťaže, podobne ako je to pri vývoji formule“

 

 

Čo vlastne vieme o projekte Hyperloop?

  • Prvý Hyperloop systém by mal ísť z Los Angeles do San Francisca.
  • Prvotné odhady hovoria o nákladoch vo výške 6 miliárd amerických dolárov.
  • Táto trasa by mala byť prejdená za 35 minút.
  • Najvyššia dosiahnutá rýchlosť by mala byť približne 1200 km/h.
  • Elon Musk je presvedčený o tom, že Hyperloop bude schopný fungovať nad zemou, ale takisto aj pod zemou. Koncept pracuje na princípe tlaku,  tak ,že „vozidlo“ sa bude pohybovať v trubke, v ktorej bude vytvorený podtlak, čo vyvolá nižší odpor vzduchu a tým pádom bude možné dosiahnuť vyššiu rýchlosť.

 

 

Projekt „Internet in space“

 

Elonov plán pre internet vo vesmíre je ešte ambicióznejší ako sa spočiatku myslelo. V piatok na akcií SpaceX Musk vyhlásil, že tento projekt by v budúcnosti mohol pokryť internetom celú cestu na Mars. Náklady na realizáciu tohto projektu odhadlo Muska na 10 miliárd amerických dolárov.

Podľa Muska by tento projekt mal pomôcť k rozšíreniu internetu, pretože pokrytie internetom prostredníctvom družíc je rýchlejšie a globálne lacnejšie. Rýchlosť internetu vysielaného z družíc je o 40% rýchlejšia, nakoľko svetlo má vo vákuu vyššiu rýchlosť. Tento projekt by mal pomôcť k rozšíreniu internetu predovšetkým v riedko osídlených oblastiach, kde sa ľudom o internete ani nesnívalo.

 

 

 Muskove plány sú však ešte väčšie ako len pokrytie riedko osídlených oblastí. Keďže sa v budúcnosti počíta s osídlením Marsu, tak Musk plánuje internetom pokryť aj červenú planétu. „Zo strategického hľadiska je pokrytie Marsu internetom veľmi dôležité. Myslím, že je potrebné to urobiť čím skôr a zatiaľ nie je nikto, kto by sa toho ujal“. Na to, aby sa prvotné družice projektu SpaceX odlepili zo Zeme je treba ešte najmenej päť rokov. Dovtedy budú všetky prostriedky využité na testovanie a hľadanie ideálnych technológií.

 

 zdroj: TechCrunch, The Verge, Tesla

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech