Exkluzívne: Prvý Xiaomi notebook je realitou. Privítajte Xiaomi Mi Notebook Air!

  • Druhá dnešná novinka je tu! Dámy a páni, predstavujeme vám historicky prvý notebook od Xiaomi, ktorý svojou výbavou a cenou vyráža dych. Už pri prvom pohľade si musíte tento technologický skvost zamilovať. Xiaomi priamo porovnáva svoj nový výtvor s MacBookom Air, nad ktorým má v niektorých oblastiach značne navrch.
xiaomi-mi-notebook-air-oficialne-nahlad2
  • Druhá dnešná novinka je tu! Dámy a páni, predstavujeme vám historicky prvý notebook od Xiaomi, ktorý svojou výbavou a cenou vyráža dych. Už pri prvom pohľade si musíte tento technologický skvost zamilovať. Xiaomi priamo porovnáva svoj nový výtvor s MacBookom Air, nad ktorým má v niektorých oblastiach značne navrch.

Xiaomi Mi Notebook Air je ľahší ako konkurent od Applu, presnejšie má hmotnosť 1,28 kg, pričom ponúka aj užšie rámiky okolo displeja. Výsledná hrúbka notebooku je len 5,59 mm. Základom je tenká unibody hliníková konštrukcia v dvoch farebných prevedeniach – striebornom a zlatom.

xiaomi-mi-notebook-air-oficialne-10

Xiaomi sa rozhodlo zachovať minimalistický dizajn a na celom notebooku nájdeme len jedno logo, a aj to veľmi nenápadné. Predná strana skrýva antireflexný FullHD displej. Pri používaní máte k dispozícii aj podsvietenú klávesnicu. Na elegantný a hlavne prémiový produkt poukazuje aj príslušenstvo v podobe cestovného obalu z pravej kože v 3 farbách.

13,3-palcová verzia

xiaomi-mi-notebook-air-oficialne-7

Notebook je nadpriemerne vybavený aj čo sa týka konektorov. Na boku si svoje miesto našli klasický HDMI konektor, USB Type-C a USB 3.0. Dôležitá otázka. Aký výkon ponúka Mi Notebook Air? Procesorom sa stal Intel Core i5 6. generácie, ktorý postupne dopĺňa 8 GB DDR4 RAM, 256 GB SSD disk a veľmi vítanou správou je aj použitie dedikovanej grafickej karty nVidia GeForce GTX 940MX, ktorá disponuje GDDR5 pamäťami o veľkosti 1 GB. V oblasti prenosných notebookov je ten od Xiaomi jednoznačne najvýkonnejší. Operačným systémom je Windows 10 Home.

xiaomi-mi-notebook-air-oficialne-6

Xiaomi nám oznámilo, že všetky moderné hry bežia na Mi Notebook Air absolútne bez problémov s dostatočnou snímkovou frekvenciou. Nespornou výhodou oproti konkurencii je aj možnosť dodatočného rozšírenia úložiska, a to rýchlymi M.2 SSD diskami. Xiaomi Mi Notebook Air vydrží na jedno nabitie až 9,5 hodín, na 50 % kapacity sa nabije už za 30 minút a prichádza aj s AKG a Dolby Audiom. Úprimne, cena nás dostala do kolien. 4999 juanov, teda niečo okolo 682 € je fantastická cena a notebook si jednoznačne nájde mnohých priaznivcov po celom svete. Táto cena platí pre 13,3-palcovú verziu.

 

12,5-palcová verzia

xiaomi-mi-notebook-air-oficialne-2

Čínsky gigant predstavil aj o niečo lacnejšiu, slabšiu a menšiu verziu notebooku. Príde s 12,5-palcovým FullHD displejom, procesorom Intel Core M3, 4 GB RAM pamäťou a integrovanou grafickou kartou. Tejto trojici bude dopomáhať 128 GB SSD disk, ktorý je rovnako možné rozšíriť M.2 SSD diskom. Xiaomi necháva vyrábať notebook v Taiwane, kde podľa Lei Juna majú najväčšie skúsenosti s výrobou a dokážu poskytnúť relevantnú kvalitu, akú gigant od výrobcov žiada.

xiaomi-mi-notebook-air-oficialne-8

Teraz sa pokojne usaďte a niečoho sa pevne chyťte. Xiaomi Mi Notebook Air vo verzii s 12,5-palcovým displejom stojí len neskutočných 3499 juanov, čo predstavuje čiastku 480 €. Dychberúce, a to doslova. Notebooky vstúpia na čínsky trh už 2. augusta za vyššie spomenuté ceny. Nás ešte bude veľmi zaujímať dostupnosť cez predajcov tretích strán a ich koncové ceny. V priebehu dneška sa posnažíme tieto informácie zistiť a určite sa môžete tešiť ešte na nejaké články o týchto ohromných novinkách. Xiaomi nám opäť ukázalo, že nikto na svete nedokáže vytvoriť takýto hype, ktorý len tak ľahko neutíchne a bude trvať minimálne ešte niekoľko dní, či týždňov.

xiaomi-mi-notebook-air-oficialne-nahlad

FONY Z CINY

zdroj: fonyzciny.sk, zdroj fotografií: xiaomi

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech