Expedia sa vyzbrojuje. Za $3,9 miliardy kúpila konkurenta Airbnb

  • Cestovno-rezervačná stránka Expedia dnes oznámila, že sa dohodla na kúpe dovolenkovej spoločnosti HomeAway za 3,9 miliardy dolárov. Je to veľký obchod, ktorý zároveň potvrdzuje rast rýchlo sa rozširujúceho startupu Airbnb.
image_1446730068.jpeg
  • Cestovno-rezervačná stránka Expedia dnes oznámila, že sa dohodla na kúpe dovolenkovej spoločnosti HomeAway za 3,9 miliardy dolárov. Je to veľký obchod, ktorý zároveň potvrdzuje rast rýchlo sa rozširujúceho startupu Airbnb.

 

Po tom, čo v septembri tohto roku vedenie oznámilo, že má po úspešnom roku k dispozícií cez 1,5 miliardy dolárov v hotovosti, niečo značilo, že sa schyľuje k nákupu. Expedia tak za ohromných 3,9 miliardy dolárov (približne 3,6 miliardy eur) kupuje spoločnosť HomeAway. Podľa dostupných informácií bude 1 miliarda dolárov v hotovosti a 2,9 miliardy vo forme akcií.

 

 

HomeAway prevádzkuje stránku VRBO.com, ktorú niektorí ľudia považujú ako alternatívu k Airbnb. Takto Expedia získala technológiu, vďaka ktorej môže ponúkať ešte viac full-servis zážitok a v podstate poskytovať alternatívu k hotelom. Spoločnosť vznikla v roku 2005 v americkom Texase a v tejto dobe funguje už v 190 krajinách, v ktorých zobrazuje približne 1 milión aktívnych ponúk. Za posledný kvartál dokázali vytvoriť 10,4 milióna dolárov zisku pri obrate 130,7 milióna dolárov.

 

„Dlho sme mali naše oči na rýchlo sa rozvíjajúcom 100 miliárd dolárovom alternatívnom ubytovaní a pracovali sme na našej spolupráci s HomeAway, ktorí sú za posledné dva roky globálnym lídrom v rekreačnom prenájme,“ povedal CEO Expedie, Dara Khosrowshahi. „Pripojenie HomeAway do rodiny Expedia, Inc. a pridanie jeho vedúcich značiek do nášho portfólia najdôveryhodnejších značiek v cestovaní je ďalším logickým krokom.“

 

CEO Expedie – Dara Khosrowshahi

 

Minulý mesiac, HomeAway kúpil Dwellable, startup s modernou, smartfónovou aplikáciou pre vyhľadávanie a rezervovanie rekreačného ubytovania.

Dohoda prichádza v rovnaký deň, ako gigant v krátkodobom ubytovaní – Airbnb získal významné víťazstvo v San Franciscu, kde voliči zamietli opatrenie, ktoré mohlo klásť väčšie obmedzenia na tých, ktorí hľadajú prenájom miestnosti alebo celých nehnuteľností. Airbnb argumentoval, že jeho služba pomáha majiteľom domov zostať vo svojich rezidenciách tým, že im poskytuje dodatočné príjmy prostredníctvom nájmov, zatiaľ čo podľa oponentov prenájmy Airbnb zraňujú už tak vzácne možností bývania.

 

„Sme nedočkaví kedy budeme môcť ťažiť z distribúcie, technológií a odborných znalostí Expedie, čo nám umožní poskytovať ešte lepší produkt a servis pre našich vlastníkov, správcov majetku a cestovateľov,“ povedal vo vyhlásení COE HomeAway, Brian Sharples „Verím, že naše spojenie s Expediou podporí náš rast a vedúce postavenie na trhu na veľa rokov dopredu.“

 

Zdroj: venturebeat.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech