Expert na vzťahy: Pre mužov býva dôvodom rozchodu aj delenie sa s jedlom. Až 37 % ľudí chce len ideál

  • Dôvody rozchodu vedia byť skutočne bizarné
  • Pozreli sme sa na časté problémy, ktoré vedu k rozpadu vzťahov
doktor
Ilustračná snímka, Freepik/senivpetro
  • Dôvody rozchodu vedia byť skutočne bizarné
  • Pozreli sme sa na časté problémy, ktoré vedu k rozpadu vzťahov

Dôvody ukončenia partnerských vzťahov sú niekedy zdanlivo malicherné. Podľa prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť OnePoll medzi 2 000 dospelými respondentmi, 65 % ľudí ukončilo vzťah pre to, čo by sa dalo stručne opísať ako „fuj faktor“ (v angličtine tzv. „ick factor“). Patria sem rôzne zlé návyky a vlastnosti, ale aj správanie alebo veci súvisiace so vzhľadom.

„Asi sedmina mužských respondentov uviedla, že by ukončili vzťah so ženou, ktorá by sa chcela podeliť o jedlo na prvom rande, a pätnásť percent žien by neakceptovalo, ak by muž hovoril o svojom obľúbenom športovom tíme ako o nás napriek tomu, že do neho nikdy nepatril,“ prezradil nám Adam Durčák, expert na zdravú sexualitu.

Medzi ďalšie dôvody rozchodu patrí neporiadok, špinavé alebo príliš dlhé nechty, zlé zuby, hlasné rozprávanie, nosenie topánok bez ponožiek, výrazný make-up, nosenie slnečných okuliarov vo vnútri, špinavé topánky alebo obliekanie sa do škaredých džínsov.

Celkovo až 20 % ľudí neprezradí partnerovi dôvod svojho rozchodu. Viac ako polovica (58 %) respondentov sa potom domnieva, že ich partner im dal košom práve pre niektoré zo spomínaných faktorov. 

Z prieskumu ďalej vyplynulo aj niekoľko celkom bizarných zistení. Napríklad až tretina opýtaných je vyberavá pri hľadaní partnera, a tak až 37 % chce randiť iba s niekým, kto dokonale vyhovuje ich vízii. Pre 15 % mužov je dôvodom rozchodu to, že ženy sa na rande chcú podeliť s jedlom. Až 16 % žien neznesie špinavý ciferník na pánskych hodinkách.

Ukázalo sa tiež, že celkovo 24 % ľudí ukončilo vzťah, pretože im partner nevoňal, a približne pätina sa rozhodla rozísť, lebo ich partner bol nezdvorilý k personálu reštaurácie. Zaujímavosťou je, že takmer 15 % ľudí dalo zase kopačky niekomu, kto bol posadnutý horoskopom.

8 z 10 ľudí zvyšuje svoje nároky, pretože si zaslúžia iba to najlepšie

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: urocentrum.sk, abc.net.au, seeking.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá