Experti tvrdia, že v budúcnosti sa budú zdať ostatné autá pri Tesle zastarané

  • Autopilotný systém od Tesly pravdepodobne ovplyvní celý automobilový priemysel, od technológií, cez ekonomiku vozidiel až po bezpečnosť jazdy.
collage
pinterest.com/pixabay.com
  • Autopilotný systém od Tesly pravdepodobne ovplyvní celý automobilový priemysel, od technológií, cez ekonomiku vozidiel až po bezpečnosť jazdy.

Autonómny vodičský systém Autopilot sa neustále zlepšuje a prináša funkcie, ktoré robia cestovanie nielen bezpečnejším, ale aj radostnejším. Systém bol prvýkrát použitý v roku 2014 a odvtedy sa hardvér i softvér stále približujú k autonómii, ktorá vyžaduje nulovú ľudskú interakciu. Automatický tempomat konajúci na základe premávky, automatické menenie jazdných pruhov, či privolanie auta prostredníctvom telefónnej aplikácie. To sú všetko funkcie, ktoré sa softvér učí od správania samotných šoférov.

zdroj: tesla.com

Technický analytik Adam Jonas v nedávnom rozhovore pre CNBC objasnil, čo Autopilot môže znamenať pre zvyšok automobilového odvetvia. Podľa neho je jasné, že autonómne Tesla autá budú viesť k zrýchlenému technickému zastarávaniu všetkých ostatných áut, ktoré dnes existujú. Len v US sa to týka okolo 250 miliónov áut s hodnotou 2 triliónov dolárov. Na rozdiel od nich, Tesla autá obsahujú technológie, vďaka ktorým sú autá  schopné učiť sa nové funkcie, takže ich hodnota neklesá tak rýchlo.

zdroj: tesla.com

Tesla taktiež mení ekonomiku elektrických áut – uznáva, že tieto autá sú na súkromné účely len pre bohatších spoluobčanov, a tak prináša modely prispôsobené na to, aby sa stali súčasťou veľkých vozových parkov a zvládali prejsť vzdialenosti 50,000 až 100,000 míl ročne. V rámci týchto modelov by mala byť návratnosť investície pod 3 roky.

zdroj: pixabay.com

Dôvod, prečo Tesla tak rýchlo napreduje so systémom Autopilot, je aj ten, že množstvo dopravných nehôd neustále stúpa. Ako Jonas tvrdí, toto je zapríčinené ľudskou hlúposťou, ktorá zatiaľ napreduje rýchlejšie než schopnosť strojov učiť sa nové funkcie. Samoriadiace Tesla autá by mohli byť skvelým riešením pre túto situáciu a zabránili by zbytočným úmrtiam na cestách.

zdroj: futurism.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech