Facebook oznámil svoje 10-ročné plány a okuliare, ktoré nahradia Oculus Rift

  • Facebook včera predstavil svoj plán na nasledujúcich 10 rokov. Ako sa predpokladalo tím Marka Zuckerberga sa chce sústrediť na rozvoj existujúcich aplikácií ale tiež rozvoj virtuálnej reality a celosvetovej prepojenosti. 
Facebook-ceo-mark-zuckerberg-presenting-with-Apple-MacBook-Pro
  • Facebook včera predstavil svoj plán na nasledujúcich 10 rokov. Ako sa predpokladalo tím Marka Zuckerberga sa chce sústrediť na rozvoj existujúcich aplikácií ale tiež rozvoj virtuálnej reality a celosvetovej prepojenosti. 

Plán je rozdelený na tri hlavné oblasti. V nasledujúcich troch rokoch sa chcú venovať posilňovaniu Facebooku na trhu a zlepšovaniu jeho funkcií. V ich päťročnom pláne sa sústreďujú na posilnenie existujúcich aplikácií ako Whatsapp, Messenger, Instagram.  Na rozvoj virtuálnej reality, Al alebo celosvetovej prepojenosti dávajú dôraz vo svojom desaťročnom pláne.

Ako už bolo skoršie spomenuté, spoločnost kladie veľký dôraz na pomoc pri zlepšovaní prepojenia, komunikácie a manažementu pre podniky, preto vytvorila platformu Messenger Platform API, ktorej úloha je vytvorenie virtuálneho osobného asistenta.

foto: thenextweb.ocm

Facebook tiež spustil wit.ai platformu, ktorá dovolí vývojárom vytvoriť dopredu predpokladané konverzácie, na ktoré bude aplikácia reagovať. Ak si chce človek objednať pizzu napíše „som hladný“ do aplikácie svojej obľúbenej reštaurácie a tá odpíše povedzme „to čo vždy?“ a dodá objednávku až domov. Konverzácie je potrebné dopredu predprogramovať vývojármi, ale pre lenivších používateľov je to pozitívna správa.

 

Čo je zaujímavé, spoločnosť sa chce venovať rozvoju rozšírenej reality a to v podobe tvorby klasických okuliarov, s ktorými bude možné vnímať virtuálnu aj rozšírenú realitu zároveň, čo je rozdiel porovnávajúc s doteraz existujúcimi Oculus produktami.

Zuckerberg chce tiež pokračovať vo svojej iniciatíve internet.org a poskytnúť pomocou dronov pripojenie k internetu v krajinách, kde túto vymoženosť nemajú.

Včerajšia prezentácia preto nepriniesla žiadne prelomové prekvapenia iba dodala jasnejší obraz k už existujúcim plánom. Dalo sa to však čakať. Niet pochýb, že vo vývojových laboratóriách skrýva Facebook ešte obrovské množstvo nápadov, technológií a plánov, ktoré však odhalí, keď na to príde tá správna chvíľa. Dovtedy nám ostáva čakať a sledovať, ako táto sociálna sieť pohlcuje internet.

Zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: obamapacman.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech