Face­bo­ok sprí­stup­nil video hovo­ry v app­ke Mes­sen­ger

Tomáš Kahn / 27. apríla 2015 / Business

Zdá sa Face­bo­ok to so svo­ji­mi plán­mi na ovlád­nu­tie akej­koľ­vek komu­ni­ká­cie mys­lí naozaj váž­ne. Naj­nov­šie tak pri­dal mož­nosť pou­ži­tia video hovo­ru do svo­jej app­ky Mes­sen­ger.

 

Facebook, ktorý 1.44 miliardy používateľov na celom svete sa rozhodol, že ovládne svet mobilnej komunikácie. Možnosť video hovoru nie je však úplne nová. Doteraz ste mohli túto služby využívať iba pri desktopoch, po novom však nájdete funkciu video hovoru už aj mobilnej appke Messenger, ktorú používa až 600 miliónov ľudí po celom svete. Facebook sa dal za cieľ spájať ľudí nie len písanými správami a hlasom, ale po novom aj videom. Mark Zuckerberg sa vyjadril, že po spustení tejto novinky by chceli ovládnuť až 10% VoIP hovorov na celom svete.

Podarí sa Facebooku v budúcnosti ovládnuť akúkoľvek komunikáciu medzi ľuďmi? 

 

 

 

Možnosť zavolať niekomu pomocou video hovoru nebude obmedzená iba na pripojenie k WiFi sieti, takže túto volanie si budeme môcť užiť z akéhokoľvek miesta. Video hovory sú od dnes dostupné v 18-tich vybraných krajinách sveta na iOS, ale aj Androide. Zavolať pomocou video hovoru si tak už môžete v krajinách ako Belgicko, Kanada, Chorvátsko, Dánsko, Francúzsko, Grécko, Írsko, Laos, Litva, Mexiko, Nigéria, Nórsko, Poľsko, Omán, Portugalsko, Veľká Británia, USA a Uruguaj. Podľa dostupných informácii by sme sa čoskoro mali dočkať už aj u nás na Slovensku.

 

 

zdroj: TechCrunch

Pridať komentár (0)