Facebook spustil Messenger už aj na webe

  • Čítanie správ na vašom News Feede nemuselo byť vždy pohodlné, najmä pri dlhších správach. Facebook teraz tento problém vyriešil a spúšťa webovú aplikáciu Messenger.
image_1428522810.png
  • Čítanie správ na vašom News Feede nemuselo byť vždy pohodlné, najmä pri dlhších správach. Facebook teraz tento problém vyriešil a spúšťa webovú aplikáciu Messenger.

 

Od dnešného dňa spustil Facebooku už aj webovú aplikáciu Messenger, ktorá je dostupná pre každého na doméne www.messenger.com. Momentálne je aplikácia lokalizovaná iba do angličtiny, avšak v ostatných jazykoch by sa mala objaviť v blízkej dobe. Takže v tejto chvíli je web Messenger dostupný iba pre používateľov, ktorí používajú Facebook v angličtine. Aj napriek spusteniu webového Messengera môžete naďalej posielať správy klasicky ako doteraz cez Facebook. Facebook odôvodnil tento krok tvrdením, že veľký počet jeho používateľov sa sťažovalo na príliš veľký chaos a neporiadok na ich News Feede, čo ich v konečnom dôsledku rozptylovalo pri písaní správ.

 

Webový Messenger je akýmsi dvojníkom jeho mobilnej verzie, dá sa povedať, že na tablete vyzerá skoro rovnako. Takže na ľavej strane nájdete panel s konverzáciami a kontaktmi a na zvyšnej pravej časti vidíte už samotnú konverzáciu s vašim priateľom. Na webovej verzií môžete takisto používať väčšinu zo známych funkcií Messengera, ako sú napríklad hovory či video hovory, posielanie samolepiek, fotiek a iného obsahu. Otázkou však stále zostáva či sa Facebook rozhodne časom uvoľniť a desktopovú platformu jeho populárneho Messengera, čím by sme už kvôli chatovaniu nemuseli otvárať webový prehliadač, ale k správam by sme mohli pristupovať priamo z plochy.

Myslím, že týmto krokom Facebook jednoznačne naznačil svoju budúcnosť, ktorá spočíva v postupnom presúvaní akejkoľvek komunikácie do ich appky Messenger, od samotného chatovania až po hlasové či video hovory.

 

 

zdroj: TechCrunch

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech