Facebook start – podpora pre každý mobilný startup

Alexandra Dulaková / 28. septembra 2015 / Biznis

FbStart je program z dielne Facebooku, ktorý sa zameriava na mobilné startupy v ranných štádiach. Cieľom je ich rast a úspech. Facebook ich prichýli pod svoje krídla a ponúkne investície, mentorstvo, členstvo v exkluzívnej startupovej komunite, či účasť na zaujímavých startupových podujatiach. Najlepšie na tom je, že prihlásiť sa môže každý – vrátane teba.

 

Jedinečný program pre ľudí so sľubnými nápadmi, no bez potrebných prostriedkov, vyvinul Facebook už minulý rok. Za prvý rok svojej existencie stihol rozdať približne sto miliónov dolárov viac než 3,800 startupom, čím im pomohol expandovať na nové miesta a rásť do krásy. FbStart ponúka pre záujemcov hneď niekoľko programov, z ktorých si podľa štádia vývinu môžu vybrať. Medzi inými výhodami dostanú startupy aj kredit na inzerciu na Facebooku, ktorá sa zvyčajne pohybuje okolo 500$!

 

 

Prvým je Pre-Launch Track, program pre tých, ktorí ešte len začínajú s konceptuálnou predstavou svojho projektu. Od FbStart sa im dostane prostriedkov, ktoré na prvý a najdôležitejší rozbeh potrebujú. Či už uspejú, závisí od toho, ako ich prijme svet. Bootstrap Track sa sústredí už o krok ďalej – konkrétne na tých, ktorí svoju aplikáciu už predstavili svetu, no chcú sa posunúť ďalej. Vraj sa môžu tešiť na rýchlosť a efektivitu. No a do tretice ponúkajú Accelerate Track, mienený pre úspešný projekt, ktorý sa vo svete aplikácií ujal a ktorému sa už istú dobu darí. Ani v takom bode však všetka práca nekončí a FbStart si to uvedomuje. Preto chce v takýchto prípadoch podať pomocnú ruku a urobiť z aplikácie ešte väčší biznis. Vďaka nim sa už teraz vo veľkom darí aplikáciam ako Hunger Crunch, Mixcloud, Eyegroove, a mnohým ďalším.

 

Našiel si sa niekde medzi riadkami? Môžeš vyskúšať sťastie a o jeden zo spomenutých programov prejaviť záujem priamo na ich oficiálnej stránke. Dokonca ak pracuješ na hre, poprípade ak tvoja aplikácia slúži verejnému dobru, existujú ďalšie výhodné balíčky, ktoré sa ti môžu v spolupráci s veľkými menami ujsť. Facebook je s mnohými hrami prepojený, čo sme už určite každý vďaka pozvaniam na rôzne farmárčenia a Candy Crush zistili. Podstatné je, že Facebook vie v oblasti návykových hier efektívne poradiť. A čo sa týka verejného blaha – to je kategória sama o sebe, v ktorej by sa mala chcieť angažovať každá významná spoločnosť, ak na to má prostriedky. To pre Facebook rozhodne platí, a preto v tejto veci vytvoril spoluprácu s tímom Internet.org. Ich cieľom je jediné – zmeniť svet k lepšiemu.

 

 

Príležitosť sa naskytá aj tým, ktorí priamo na žiadnom startupe nepracujú. Do tímu FbStart sa môžeš pridať aj ako organizátor ich podujatí, osobný technický poradca, poprípade ako správca online komunity. Silných partnerov a sponzorov má FbStart dosť a kontaktmi sa to len tak hemží. Začať pre nich pracovať ale nemusí byť vzhľadom na geografické prekážky najjednoduchšie, to je nám jasné. Síce to platí aj pre rôzne eventy, ktoré organizujú, no možno ti účasť na nich predsa len vyjde. Najbližšie k nám sa budú v novembri nachádzať v Helsinkách. Okrem nich ich ale Európa veľmi neťahá, takže väčšina podujatí sa odohráva skôr za mlákou, alebo v Ázií. 

 

Tak čo, pridáš sa do tímu? 

 

Pridať komentár (0)