Firefox má odteraz v móde súkromného prehliadania zabudovaný AdBlock!

  • Lezú ti na nervy všade prítomné reklamy, ktoré už asi ani AdBlock po jeho predaji nebude skrývať? Alebo proste nechceš, aby rôzne spoločnosti zbierali o tebe kopu dát? Toto by mohlo byť riešením oboch problémov.
image_1446663262.jpeg
  • Lezú ti na nervy všade prítomné reklamy, ktoré už asi ani AdBlock po jeho predaji nebude skrývať? Alebo proste nechceš, aby rôzne spoločnosti zbierali o tebe kopu dát? Toto by mohlo byť riešením oboch problémov.

 

Mozilla včera oznámila, že nová verzia ich prehliadača Firefox príde s výkonnou funkciou na blokovanie reklám. V nových nastaveniach mód Súkromného prehliadania zablokuje každý skript, ktorý by mohol byť použitý na identifikovanie používateľa, vrátane reklám, analytických trackerov, a rozšírení ako napríklad ako facebookovské tlačítko „Páči sa mi to“, ktoré môžu byť viazané k sociálnym sieťam. Výsledkom toho bude viac anonymné prehliadanie, pri ktorom sa stránky načítajú rýchlejšie a odrezanie od mnohých pozorovacích funkcií na webe spolu s reklamnými sieťami, ktoré veľa stránok využíva na získavanie peňazí.

 

 

Doteraz Súkromné prehliadanie spravovalo iba lokálne uložený obsah, mazalo cookies, ale umožňovalo spúšťať skripty tretích strán podľa toho, ako to chcela stránka. Inkognito mód v Chrome má podobný prístup, vymaže históriu, ale nezasahuje do obsahu načítaného v prehliadači. To zaisťuje, že sa všetok obsah na danej stránke načíta a ušetrí vývojárom prácu s výberom, ktoré skripty blokovať, ale sledovacie skripty tretích strán ponechá relatívne nedotknuté.

 

V oznámení dáva Mozilla väčší dôraz na sledovacie skripty ako reklamy, ale režim Súkromného prehliadania bude tiež fungovať ako blokátor reklám, čo umožňuje stránkam rýchlejšie načítanie bez odosielania akejkoľvek reklamy alebo analytických údajov späť hostiteľovi.

 

 

 

„Môžete si všimnúť, že niektoré stránky sa s ochranou voči sledovaniu načítajú rýchlejšie,“ hovorí VP Mozilly, Nick Nguyen. „Nemyslíme si, že vám to bude vadiť.“

Zo sledovania webu sa v posledných mesiacoch stala kontroverzná záležitosť, po tom čo Apple vykonalo zmeny v systéme iOS 9 povoľujúce podobné funkcie na aplikáciách v iPhone. Našťastie Mozilla nám sprístupňuje cestu ku krajšiemu webu, predsalen kto by sa chcel pozerať na stránky, ako je napríklad táto :)

 

Zdroj: theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech