FlixBus pridáva nové spoje do viacerých slovenských miest

  • Ponuka zelených autobusov FlixBus sa rozrastá o 6 nových spojov
  • Medzinárodný poskytovatelia mobility FlixBus a skupina Transdev taktiež vstupujú do exkluzívnych rokovaní o akvizícii diaľkovej autobusovej dopravy pod značkou Eurolines
busy
pixabay.com
  • Ponuka zelených autobusov FlixBus sa rozrastá o 6 nových spojov
  • Medzinárodný poskytovatelia mobility FlixBus a skupina Transdev taktiež vstupujú do exkluzívnych rokovaní o akvizícii diaľkovej autobusovej dopravy pod značkou Eurolines

Dopravná spoločnosť FlixBus sa na Slovensku rozrastá o nové spojenia. Môžeš tak po novom cestovať zelenými autobusmi aj na týchto trasách:

Banská Bystrica ⇄ Praha

Banská Bystrica ⇄ Bratislava

Nitra ⇄ Bratislava

Banská Bystrica ⇄ Zvolen

Nitra ⇄ Praha

Zvolen ⇄ Bratislava

Okrem nových spojov, budú autobusy FlixBus od 11. apríla zastavovať aj na hlavnej vlakovej stanici vo Viedni, a to na priamych spojoch z Bratislavy. Zelený dopravca získal potrebné povolenia a novú zastávku už uviedol do predaja. Zmena sa týka viac ako 80-tich spojov za týždeň.

V priebehu posledných šiestich rokov spoločnosť FlixBus zmenila spôsob cestovania v Európe. Rezervácia cestovných lístkov online, možnosť sledovania autobusového spoja cez GPS či Wi-Fi pripojenie v kvalite LTE. Aj vďaka tomu sa stáva diaľková autobusová doprava v Európe oveľa zaujímavejšou alternatívou k jazde autom, vlakom alebo lietadlom než v minulosti.

Zo startupu jednotkou na svete i vo Francúzsku

Spoločnosť FlixBus v roku 2018 dopravila 45 miliónov cestujúcich v Európe i USA. Vďaka kombinácii technologického startupu, online platformy a tradičnej dopravnej spoločnosti sa jej podarilo vybudovať silnú sieť pokrývajúcu 29 krajín. Tento rok má FlixBus v pláne spustiť svoje služby v Rusku a rozšíriť sieť v rámci Spojených štátov amerických.


Medzinárodný poskytovatelia mobility FlixBus a skupina Transdev taktiež vstupujú do exkluzívnych rokovaní o akvizícii diaľkovej autobusovej dopravy pod značkou Eurolines. Obe strany budú riešiť okolnosti prevzatia aj s jednotlivými zamestnaneckými odbormi.

„Existujú síce veľké plány na expanziu na nové trhy, naďalej však chceme rozvíjať našu sieť na súčasných trhoch. Akvizíciou spoločnosti Eurolines by sme posilnili svoju európsku sieť a podporili organický rast na kľúčových európskych trhoch,“ dodáva v tlačovej správe Jochen Engert, zakladateľ a CEO FlixBusu.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK