Google je už všade!

  • Svet Google je plný inovácií. Jeho cieľom je preniknúť pravdepodobne všade. A stať sa tam dominantným. Hold, sila značky určite pomáha. Podarí sa im to aj s nasledujúcimi novinkami?
image_1402870351.jpeg
  • Svet Google je plný inovácií. Jeho cieľom je preniknúť pravdepodobne všade. A stať sa tam dominantným. Hold, sila značky určite pomáha. Podarí sa im to aj s nasledujúcimi novinkami?

 

Google Flight Search

Rád by som vám predstavil jednu z horúcich noviniek – službu na vyhľadávanie letov Google Flight Search. Ide o jednoduchý nástroj, ktorý ponúka lety väčšiny leteckých spoločností. Dizajn stránky umožňuje jednoduchú orientáciu. Po vybratí najvhodnejších letov (ceny sú štandardne zoradené od najnižšej) si môžete kúpiť letenku cez cestovnú kanceláriu alebo sa prelinkovať na leteckú spoločnosť. Pod kalendárom sa nachádza graf cien, aby ste tak videli, ktoré mesiace a dni sú cenovo príťažlivejšie. Ak sa ešte rozhodujete, kam presne letieť, a na ktorom letisku pristáť, pomôže vám Google mapka.

 

Google Shopping Express

Druhou horúcou novinkou je platforma na predaj asi všetkého, na čo si spomeniete – Google Shopping Express. Google by chcel ukrojiť kúsok z koláča retailovým firmám. Prvým krokom, ktorý firma urobila, bolo prilákanie nových užívateľov troma sľubmi – dovoz v deň objednania, doručenie na prvý polrok zadarmo a 10-dolárový rabat pri prvom nákupe. Otázkou zostáva, či to na predbehnutie konkurencie bude stačiť. Nakupovať sa zatiaľ dá len v rámci USA, a to len vo vybraných mestách.

 

Diaľkovo ovládané Google auto

Napriek tomu, že tento projekt je dlhšie známy, je stále aktuálny. Cieľom je vytvoriť auto so samonavigačným systémom bez vodiča. Šéfom projektu je inžinier Sebastian Thrun, riaditeľ Stanford Artificial Intelligence Laboratory a vynálezca Google Street View.

Keď americký štát Nevada schválil 29. júna 2011 zákon povoľujúci prevádzku áut bez vodiča, technológie v tejto oblasti dostali zelenú. Prvým autom bola Toyota Prius s modifikovanou experimentálnou bezpilotnou technológiou práve od Google. V apríli 2012 sa k povoleniu áut bez vodiča pridala aj Florida a o pár mesiacov na to aj Kalifornia.  Ak sa chcete dozvedieť viac, odporúčam TEDx video so Sebastianom Thrunom.

 

Doodle 4 Google Winner

A na záver celkom milá súťaž Doodle 4 Google, ktorej siedmy ročník sa konal prednedávnom. Google sa spýtal detí vo veku do 12 rokov, čo by vytvorili, aby bol svet lepším miestom. Nápad mali nakresliť ako Google logo. Prišlo viac než 100 000 odpovedí, z toho 250 finalistov, 50 štátnych víťazov. Absolútnym víťazom sa stala 11-ročná Audrey Zhang z New Yorku. 

 foto: recodetech.files.wordpress.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech