Google sa rozhodol vstúpiť do biznisu Sygicu!

  • Google vstupuje do tvrdého boja, kde na neho čaká slovenský Sygic.
image_1432842649.png
  • Google vstupuje do tvrdého boja, kde na neho čaká slovenský Sygic.

 

Na dnešnej konferencii I / O Google predstavil novú funkciu, ktorá sa čoskoro objaví v aplikácii Google Maps. Ak nechcete platiť za dáta alebo viete, že budeme mimo dosahu signálu, napríklad v zahraničí, stačí si uložiť výrez máp.

Túto funkciu mapy podporujú už nejakú dobu. Teraz však bude možné v uloženom výreze aj vyhľadávať alebo naplánovať trasu a používať turn-by-turn hlasovú navigáciu.

Sygic sa v posledných mesiacoch snaží ukrojiť trh z veľmi lukratívneho dashboard navigačného biznisu, v ktorom prostredníctvom MirrorLink chce penetrovať čo najviac trhu a získať čo najviac automobiliek. Doteraz bol Sygic u automobiliek ako Range Rover, Jaguar, Škoda, Honda, Volkswagen preferovaný hlavne kvôli offline mapám, ktoré im Google nevedel ponúknuť. No situácia sa čoskoro zmení. Google prichádza s turn-by-turn hlasovou navigáciou v režime offline, ktorá postaví Sygic do nepríjemnej pozície. 

Možnosť používať funkcie bez pripojenia prišla zároveň s funkciou Youtube Offline, kedy bude možné video uložiť do telefónu na 48 hodín.

Predstavená novinka by sa mala v Google Mapách objaviť koncom tohto roka, možno už aj skôr. Nechajme sa prekvapiť, v každom prípade držíme Sygicu palce a už teraz je isté že Google narazí na silného hráča v neľahkom boji.  #GoSygic

 

zdroj: sygic, techcrunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech