Google spúšťa interné hardwarové oddelenie – čoskoro sa dočkáme nových gadgetov

  • Google vytvoril svoje interné hardwarové oddelenie, bude ho viesť bývalý CEO Motorola.
1461877702349
  • Google vytvoril svoje interné hardwarové oddelenie, bude ho viesť bývalý CEO Motorola.

unnamed

Rick Osterloh, ktorý Google opustil, keď americký gigant predal Motorolu spoločnosti Lenovo, sa vracia, aby viedol nové hardwarové oddelenie. To by malo združiť všetky hardware produkty spoločnosti (Nexus, OnHub, Chromebook Pixels atď) pod jednou strechou.

Hlavná spotrebiteľská hardware značka Googlu, Nest, paradoxne súčasťou nového oddelenia nebude. Avšak Google Glass, ktoré boli pod dohľadom šéfa Nest-u Tonyho Fadella, budú po novom spadať pod oddelenie Ricka Osterloha.

00281

foto: youtube.com

Nová hardware divízia bude okrem Nexusu či Chromebook Pixel dohliadať na Chromecast, Pixel C (a každé nové hardware zariadenie), OnHub, ale aj na ATAP, hardwarové experimentálne laboratórium Googlu. Bude pod ňu spadať aj nová sada produktov s názvom „living room“, ktorý naznačuje, že Google skutočne tvrdo pracuje na produktoch do domácnosti.

Nepochybne ide zo strany americkej spoločnosti o šikovný krok. Vytvorenie samostatného interného hardwarového oddelenia zároveň signalizuje, že Google vidí aj v tejto oblasti svoju budúcnosť.

zdroj: thenextweb.com, zdroj titulnej fotografie: foxbusiness.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech